League of Legends DirectX Hatası ve Çözümü

League of Legends Bilinmeyen bir DirectX hatası oluştu şeklinde bir hata alıyorsanız bu hata, güncel olmayan bir DirectX sürümünden ya da ekran kartı üzerinde yaşanan bir problemden dolay meydana gelmektedir. Bu uyarıdan dolayı yaşanan problemle ilgili hatanın birkaç çözüm yolu vardır. Bu yazımızda bu çözüm yollarından bahsedeceğiz.

1 – DirectX Güncellemelerini Yapın

DirectX, bilgisayarınızda oyun oynarken, ekran kartınızdan daha fazla verim almanızı sağlayan bir yazılımdır. Her ekran kartının kullanacağı DirectX sürümü farklılıklar gösterebilir. Bunun için kullandığınız ekran kartını ve kullandığınız DirectX sürümünü kontrol edip, gerekli güncellemeleri yapmanız gerekmektedir.

Bunun için Windows 10’da Başlat menüsüne tıklayarak hi bir yere basamadan, dxdiag yazın ve dxdiag.exe’yi tıklatın. Windows 8.X için ise, ekranı sağ kenarından çekin ve arayı tıklayın. Arama kutusuna dxdiag yazın ve dxdiag.exe’yi tıklayın. Win 7 için ise başlat menüsünü açtıktan sonra arama kısmına dxdiag yazın ve Enter tuşuna basın.

DxDiag Tanı Aracı açılınca buradan DirectX güncel sürümünüzü kontrol edebilirsiniz. Eğer eski sürüm bir DirectX kullanıyorsanız, internetten son sürümü bulup indirin ve kurun. Daha sonrasında ise bilgisayarınızı yeniden başlatın ve eğer hata DirectX’den kaynaklanmakta ise, sorunu çözmüş olacaksınız.

2 – Ekran Kartınızın Güncellemelerini Yapın

Ekran karınızın marka ve modelini öğrenin ve ekran kartınızın satıcı firmasının internet sitesinden en son güncel yazılımı indirin. Bunun için yardımcı programları kullanabilirsiniz. Fakat işinizi garantiye almak maksatlı olarak kendinizin bulup indirmesini tavsiye ediyoruz. Gerekli güncellemeyi yaptıktan sonra hala oyun ile ilgili hata alıyorsanız bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

3 – Oyunun Hatalarını Onarmayı Deneyin

League of Legends oyununu açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan soru işareti sembolüne tıklayın.  Buradan açılan seçeneklerden Onar butonuna basın, gelen uyarıyı dikkatle okuyup Evet butonuna basın.  Bu işlem yakaşık 40 dakika sürecek ve oyun içi hataları düzenleyecektir.

Bu üç işlem sonrasında oyuna girmeyi deneyiniz. Bu üç işlem de lol7.9directx hatası kesin çözümüdür. Bu uygulamalardan sonra oyunu keyifle oynamaya devam edebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. League of Legends DirectX Hatası ve Çözümü için yorumda bulun

    League of Legends DirectX Hatası ve Çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak League of Legends DirectX Hatası ve Çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.