League of Legends d3dx9_39.dll Hatası ve Çözümü

League of Legends oynayan oyun severlerin sıklıklakarşılaştığı bir hata olan d3dx9_39.dll lol hatası, birkaç sebepten dolayı meydana gelmektedir. Bu hatanın sebebi, “System 32” dosyanınızın içerisinde buluan .dll dosyasının bozuk ya da çaışmıor olmasından kaynaklı olabilir. Bu durumda bu hatanın çözümü için yapacağınız işle ise, internetten sağlkl kaynaklarda bulunan bu .dll dosyasının bir örneğini alarak System 32 klasörünüzün içerisine atarak, deosyayı değiştir seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında bu hataya yine DirectX güncelleme durumundan kaynaklı olarak karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da hataya sebebiyet veren DirectX dosyasının güncellemelerini indirrerek taamlamanız gerekmektedir.

Ayrıca bu hata ile karşılaşabileceğiniz bir diğer durum ise, normal standartlarda çalışan oyunun bir başka bilgisayara transferi ile ilgili durumlarda yine aynı hatayı verebilmektedir. Bu durumu biraz daha açarsak, örneğin, size ait olan bi laptopda çalışan oyunun C:\Riot Games\ League of Legends\ klasörünün içerisindeki dosyayı kopyalayarak size ait olan başka bir bilgisayara attığınızda yine size bu hatayı verecektir. Bu durumda, internetten indirmek yerine, çalışan bilgisayardan d3dx9_39.dll dosyasını kopyalayarak yine System 32 klasörünün içerisine atabilirsiniz. Böylelikle oyunda bu hatayı almazsınız.

League of Legends oyununu sağlıklı bir şekilde oynamak ve oyun zevkinden ödün vermemek için yaşadığınız bu sorunları ortadan kaldırırken dikkat etmeniz gereken bir konu daha vardır. Bu da bilgisayarınızın Windows sürümünün kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu durum için, Windows’unuzun 32 bit mi 64 bit mi olduğunu bilmeniz ve indirdiğiniz bu hata dosyasının o Windows sürümüne ait olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde oyun yine çalışmayacak ve aynı hatayı alamaya devam edeceksiniz.

İnternette güvenebileceğiniz kaynakladan alacağınız d3dx9_39.dll download klasörünü System 32 klasörünüze atmanız ve çıkan uyarıdan değiştir seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir. Bu üç yöntem sonunda da oyun ie ilgili sorunları çözmüş ve oradan kaldırmış olacaksınız. Oyunun dosyasını System 32 klasörüne attıktan sonra, DirectX dosyanızın güncellemesini tekrardan yapmanızda fayda olabilir.

Böylelikle oyuna kaldığınız erden devame edebilir, League of Legends zevkinizi kaldığı yerden kesintisiz olarak yaşayabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. League of Legends d3dx9_39.dll Hatası ve Çözümü için yorumda bulun

    League of Legends d3dx9_39.dll Hatası ve Çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak League of Legends d3dx9_39.dll Hatası ve Çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.