League of Legends Client Açılmıyor

League of Legends Client ile ilgili sorun yaşıyorsanız, Hextech onarım aracı sayesinde otomatik olarak istemci yamasını onarabilir ve güncelleyebilirsiniz. Ve League of Legends için güvenlik duvarı ayarlarınız yapabilirsiniz. Ayrıca bu iki adım, bu sorunun çözümünde oldukça fazla önemlidir. Bu sorunun yaşanmasıyla ilgili olarak yapılabilecek çözüm önerileri de aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek bu hataya sebep sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Ekran yenileme sıklığını değiştirmeyi deneyin. Bunun için monitör güncelleme durumunu standart olarak ayarlamanız bu sorunun çözülmesinde önemli bir ölçü olacaktır.
 • Winsock’u sıfırlamayı deneyin. Bunun için Windows tuşu + R ye basarak çıkan ekrana CMD yazmanız gerekmektedir. Buradan çıkan ekrana ise, “netshwinsockreset” yazarak Enter’e basın. Bilgisayarınızı daha sonra yeniden başlatarak, League of Legends’e yeniden giriş yapın.
 • Exeaçılmyor ve LoL simgesi gelmiyorsa, Projects dosyası içerisindeki lol_air_client, lol_air_client_config_tr ve lol_launcher dizinlerini silmeyi deneyin.
 • Oyunu yönetici olarak çalıştırın. Bu durum için oyunun kısa yolunu sağ tıklayın ve oradan özellikler seçeneğine girin. Buradan açılacak pencereden yönetici olarak çalıştır seçeneğini aktif etmeni gerekmektedir.
 • Oyuna en son yapmış olduğunuz yamayı kaldırıp, tekrardan yamayı yapmayı deneyin.
 • Bozuk oyun dosyalarını, ana ekran üzerinden onar seçeneğini seçerek mutlaka onarmayı deneyin.
 • Kullanıcı hesap denetimlerini devre dışı bırakın.
 • Güvenlik duvarı bazı durumlarda ne yazık ki oyun içi sorunlar çıkartabiliyor. Bunun için Güvenlik duvarını geçici olarak devre dışı bırakın. Eğer devre dışı bırakamıyorsanız, oyun için yetkilendirin.
 • Oyun içerisinde 4.0 sürümünü dahi kullanıyorsanız, .NET Framework 3.5’i manuel olarak yükleyin. 4.0’ı bilgisayarınızdan sildikten sonra muhakkak 3.5 sürümünü manuel olarak yükleyin.
 • Eğer oyun içerisinde kablosuz bağlantı ile oyuna bağlanıyorsanız bu bağlantı sorunları kimi zaman yaşatabilir. Böyle durumların önüne de geçebilmek amacyla, bilgisayarınızı kablolu bağlantı yöntemi ile internete bağlamayı deneyin v oyun bağlantısını bu şekilde sağladıktan sonra oyuna giriş yapmayı deneyin

Tüm bu işlemlerden sonra LoL açılmıyor sorunu ortadan kalkacaktır. Böylelikle LoL tr oyununu sorunsuz ve hızlı bir şekilde kaldığınız yerden oynamaya devam edebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. League of Legends Client Açılmıyor için yorumda bulun

  League of Legends Client Açılmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak League of Legends Client Açılmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.