League of Legends Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü

Bir diğer adı lolpatcher çalışmayı durdurdu hatası olan bu hatanın çözümü ile ilgili 3 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu hatanın çözümü ile oyuna kaldığınız yerden devam edebilir ve oyun zevkinizi kesintisiz olarak yaşayabilirsiniz.

Hata genellikle League of Legends çalışmayı durdurdu şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bazı oyuncularda ise bu hata PVP.net PatcherKernel çalışmayı durdurdu şeklinde ortaya çıkabilir. Her iki şekilde de çıkan hata kökünde ve özünde aynı hata olarak karşımıza çıkmaktadır ve bu hataların her ikisinde çözümü aynıdır. Aşağıda bu çözüm yollarından bahsedeceğiz.

Öncelikli olarak aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

League of Legends simgesinin üzerine sağ tıklayın ve özellikler menüsünü açın. Özellikler menüsünün içerisinden Gelişmiş seçeneklere giriş yapın. Daha sonra Yönetici olarak çalıştır yazan bölümü seçin kaydedip çıkın. Ve oyunu tekrardan başlatın. Eğer ki hatayı almaya devam ediyorsanız aşağıda anlatacağımız ikinci yöntemi uygulayın.

Öncelikli olarak başlat menüsünü açıyorsunuz. Oradan arama menüsüne cmd yazarak Enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra CMD kontrol paneli açılacaktır. Açılan konsola “netshwinsockreset” yazıp Enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra işlem sonalana kadar beklemeniz gerekmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyuna giriş yapayı deneyin. Eğer bu işle sonrasında lolclient çalışmayı durdurdu hatası almaya devam ederseniz en son bahsedeceğimiz yöntemi denemeniz gerekmektedir.

Bu yöntemde ise, öncelikli olarak League of Legends ikonuna sağ tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında Özellikler menüsünü açıp uyumluluk sekmesine gitmeniz gerekiyor. Buradan, uyumluluk modu bölümündeki kutucuğu aktif ettikten sonra diğer Windows sürümleri ile uyumluluk testi yapmanız gerekiyor. Hangi sürümde bu hatayı almasanız o sürümü kaydedin ve oyunu bu sürüm üzerinden çalıştırın. Ayrıca sistem geri yükleme yaparak, Windows’tan kaynaklanan bir hata ise, hatayı almadığınız bir zamana geri yükleme yapabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemleri uygulayarak bu hatanın çözümünü sağlayabilirsiniz. Eğer hata devam ediyorsa yükleme dosyalarında bir arıza yaşanmış olabilir. Bu durum için ise, oyunu bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden yüklemeniz gerekecektir. Böylelikle oyun ile ilgili sorunu çözmüş ve kaldığınız yerden devam etmiş olabileceksiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. League of Legends Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü için yorumda bulun

    League of Legends Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak League of Legends Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.