League of Legends Bozuk Görüntü

League of Legends oyunu içerisinde, kimi zaman yeni eklenen şampiyonlardan, kimi zaman oyun içerisinde yapıla güncellemelerden, kimi zaman ise bilgisayar sistemindeki eksikliklerden dolayı bazı hatalar verebilmektedir. League of Legends, yeni güncelleme ya da şampiyon ekleme gibi durumlar söz konusu olduğunda, bilgisayarlarda kullanılan ekran kartlarının son güncelleme sistemlerini baz almaktadırlar. Genel olarak sürücü güncelleme desteği verilen ekran kartlarını baz alarak yapılan güncellemelerde asıl amaç, destek hizmeti devam eden ekran kartlarının grafik değerlerinin kaldırabileceği güncellemeleri yaparak, oyun severlerin, oyun ile ilgili sorun yaşamasını önlemek amacındadır. Fakat ekran kartınız güncel olsa da bazı durumlarda yine bazı hataları alabilmektesiniz. Bu hataları sadece ekran kartı olarak düşünmemekte gerekmektedir. Bu durumda sistem üzerinde bazı gereksinimlerin yeni yapılan güncelleme ya da eklemeleri kabul etmiyor ya da desteklemiyor olmasından kaynaklanmaktadır.

LoL bozuk görüntü sorunu çözümü için birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Bunun için, ilk etapta, oyun ana ekranını açtıktan sonra ana ekranda sağ üst köşede bulunan dişli sembolüne tıkladıktan sonra, buradan onar seçeneğini seçerek doslayarınızı onarabilirsiniz. Daha sonrasında, ekran kartınızın marka ve modeline göre yapılmış ve hazırlanmış olan en son güncellemesini muhakkak yapmanız gerekmektedir. Ayrıca, bilgisayarınızdaki DirectX sürümünü kontrol etmeniz ve DirectX sürümünüzü en son haline getirmeniz gerekmektedir.

League of Legendsexe bozuk görüntü hatası çözümünde bir diğer yöntem ise, C:\Riot Games\ League of Legents\RADS\projects konumundaki league_client dosyasını sildikten sonra C:\Riot Games\ League of Legends konumundan lol.launcher.admin dosyasından oyunu açabilirsiniz.

Eğer bu yöntem de herhangi bir sıkıntı çıkarsa ve hata sorunu devam ederse, ana ekran üzerinden onarma işlemini yaptıktan sonra bu konumdaki dosyayı silip, lol.launcher.admin dosyasından oyunu açmayı tekrar deneyin.

Oyun üzerindeki yaşanan bu sorunun çözümünde en etkili ve sorunu ortadan kaldıran çözüm yolu bu iki yöntemdir. Bu sayede oyunu tekrardan doğru ve sağlıklı bir şekilde, hatasız oynamaya devam edebilirsiniz. Her ihtimale karşı, bilgisayar ve donanımlarınızın en son güncellemelerini kontrol etmeyi, eğer eksik güncellemeniz varsa tamamlamayı da unutmayın.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. League of Legends Bozuk Görüntü için yorumda bulun

    League of Legends Bozuk Görüntü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak League of Legends Bozuk Görüntü için ilk yorumu yapabilirsin.