Lazer Epilasyon Nedir? Zararları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir? Zararları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Son zamanların en etkili keşifleri arasında yer alan Lazer Epilasyon, özellikle kadınlar tarafından benimsenmekte olup istenmeyen tüylere kesin çözümler meydana getirdiği görülmektedir. Kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulabilmeleri için birçok yöntem denediklerini ve kesin çözümü bu tür epilasyon yöntemlerinde bulunduğu görülmekte. Kadınlar, genel olarak dünyanın her yerinde dış görünümlerine önem vererek uygulayabilecekleri her yöntemi en iyi şekilde öğrenmek istemektedirler. Dış görünümün sırasında pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemeleri durumunda meydana gelen istenmeyen tüyler kişilerin başlarına büyük bela olmaktadır. Lazer Epilasyon tanımı tam olarak yapılamasa da istenilen bölge içerisinde yer alan her bir kıl hücresinin yakılarak yok edilmesine olanak sağlamakta. Yakılan kıl kökleri içerisinden yenisinin çıkmadığı ve kalıcı olarak tamamen ortadan kaldırıldığı gözlemlenmekte.

Lazer Epilasyon sonrasında kadınların istedikleri kıyafetleri istedikleri zaman özgürce giyebilme fırsatı yakalamaktadır. Gününün büyük bir bölümünü dışarıda geçiren kadınların evlerine geldiklerinde uygulaması gereken işlemler arasında kaş alma ve görünen ve görünmeyen yerlerine ağda yapmakla geçirmektedirler. Bu tür sıkıntılar kadınların başına geldiği kadar erkeklerinde başına gelmektedir. Kadınlar daha çok kendilerini güzel gösterebilecek bölgelere epilasyon yaptırırken erkekler başta sakal bölgeleri olmak üzere göğüs, koltuk altı ve bacak bölgelerine epilasyon uygulatmaktadırlar. Yıllardır bu tüy tüyden kaynaklı sorunlar konusunda ağda uygulamasında bulunan kişiler 1990 yılından itibaren gelişen teknoloji ile beraber Lazer Epilasyon teknolojisi gelişmiş, ilk etapta uygulanan yüksek maliyet konusu zaman içerisinde her keseye uygun hale getirilmiştir.

Lazer Epilasyon Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar birçok avantajı bulunsa da Lazer Epilasyon yaptırılması durumunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Seanslar şeklinde uygulanan operasyonlar sonucunda kişiler sağlıklı bir yaşam geçirmek istemeleri durumunda en az 30 faktörlü güneş kremi kullanmaları gerekmekte. Kişiler, her seans sonrasında epilasyon geçirmiş bölgeyi kesinlikle 24 saat boyunca su ile temas ettirmemeleri gerekmektedir. İlk 24 saat içerisinde çok fazla yanma ve sancı durumları olmasında ise epilasyon uygulanan bölgeye buz tedavisinin uygulanabileceği ifade edilmekte. Bu dönem içerisinde uzmanlar tarafından önerilen ağrı kesicileri içebileceğinizi, kabuk bağlaması durumunda bölgeye kesinlikle el değmemesi ve krem sürülmemesi gerektiği ifade ediliyor. Kesinlikle ağır darbeye maruz kalmamaları gerektiğini, herhangi bir durumda uzmanları ile iletişime geçmeleri gerektiğini de eklemek istiyoruz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Birçok kişi Lazer Epilasyonun meydana getirdiği yenilikleri öğrenince bu tür uygulamaların ne kadar ücrete yapıldığını merak ederler. Uygulanan ücretler bölgesel olarak farklılık gösterdiği gibi operasyonları gerçekleştiren hastanelere göre de değişiklik göstermektedir. Genel Olarak baktığımızda Lazer Epilasyon Ücretleri konusunun 1,000 TL ile 2,000 TL arasında değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Seanslar şeklinde uygulanan epilasyon işlemi bölgede bulunan kıl ve tüy yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Lazer Epilasyonun Zararlar Nelerdir?

Dünya üzerinde yararlı olarak gösterilen her sağlık uygulamasının elbette bazı yan etkileri ve zararlı olduğu noktalar da bulunmaktadır. Lazer ile kıl tüylerini yok etme işleminde uygulanan işlemlerin sadece deri üzeri ile sınırlı kaldığını ve deri haricinde herhangi bir şekilde sıçramalar olmadığını belirtmek istiyoruz. Epilasyon işlemi sonucunda operasyonun uygulandığı bölgelerde leke durumlarının oluşması gözlemlenmekte. Yanma, ağrı, sancı, organlar üzerine zararlar, kısır kalma gibi durumlar meydana gelmektedir.  Operasyonların zarar durumları meydana getirmesindeki en büyük etken operasyonu gerçekleştiren uzman ve ameliyat ekibinden kaynaklanmaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulatmak İçin Yaş Sınırı Var mı?

Lazer epilasyon yaptırmak için kişilerde en azından kıl ve tüy yapısının iyi bir şekilde oturması gerekmekte. Genel olarak birçok uzman 18 yaş ve üzerinde yaş sınırlandırması isterken bazı özel kliniklikler yaş sınırlaması bakımından 15 yaş aramaktadır. Yaş durumu kişilere uygulanacak seans sayısında değişiklik gösterilmesine olanak sağlamaktadır.

Erkeklerin Lazer Epilasyonu Tercih Etme Sebebi

Lazer Epilasyonu daha çok kadınlar tarafından tercih edilen bir işlem olarak görülse de erkekler tarafından da son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmekte. Erkekler, bu operasyon işlemi ile daha çok elmacık kemikleri üzerinde çıkan kıllardan, ense ve boyun bölgelerinde çıkan tüylerden kurtulmak için tercih ederler. Vücut bölgelerinde kıl yoğunluğu bulunan her nokta bu operasyonun uygulanabileceği alanlar arasında yer almakta. Kıl yoğunluğunun fazla olması uygulanacak seans sayısının artmasına ve ücretlerin yükselmesine neden olmakta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Lazer Epilasyon Nedir? Zararları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? için yorumda bulun

    Lazer Epilasyon Nedir? Zararları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lazer Epilasyon Nedir? Zararları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.