Kutu İçecek Kapaklarını Abajura Dönüştürün!

MerakliGencler.net ekibi olarak son zamanlarda evinizdeki dekorasyonlarınızı yenilemeniz ve ekonomik çözümler üretebilmeniz için bir çok fikir sunmaya başladık. Bu fikirlerden belki de en ilginci olacak yeni bir fikir ile karşınızdayız.

Günlük hayatta tükettiğimiz kola, fanta, ice tea gibi içeceklerin kapaklarından evinize bir avize yapabileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi? “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin, daha önce hiç denenmemiş bir fikir değil. Yukarıdaki fotoğrafta da  gördüğünüz gibi, oldukça basit ve mükemmel bir görüntü veren bir avizeye sahip olabilirsiniz.

Öyleyse hadi yapmaya başlayalım!

İlk aşama olarak tabi ki kola, fanta, icetea gibi teneke kutu içecekleri içip tükettikten sonra kapaklarını saklıyoruz. Elimizde ortalama 5-6 avuç kapak olduktan sonra yavaş yavaş imalata başlayabiliriz.

Bir nalburdan alacağımız ortalama 30-35cm çapındaki (yarı çap değil, dikkat edin 🙂 ) yuvarlak metal alaşımının üzerine tutkal sürerek, teneke içecek kapaklarındaki çıkıntıyı düzenli ve simetrik bir şekilde yapıştıralım.

İlk turu attıktan sonra sabırlı, bir şekilde ikinci tura geçelim. Bu sefer, yapıştıracağımız kapakların üzerine tutkal sürmenizi tavsiye edeceğiz.

Bu işlemleri yaparken eğer gerçekten eliniz işe yatkınsa tutkal kullanabilirsiniz. Herhangi bir acemiliğiniz veya “abi ben bu kadar sabırlı biri değilim” fikriniz varsa, hızlı yapıştırıcıları tavsiye edebiliriz. 🙂

Bu şekilde ortalama 18-19 adet sıra yaptıktan sonra, avizeniz son şeklini almaya başlayacak. Bu işlemi bitirirken, nalburdan alıp, en üstte kullandığınız yuvarlak metal alaşımın ikincisini de en alta yerleştirip, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Tercihinize göre sprey boya ile abajürü boyamanız, zevkinize kalmıştır 🙂


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kola-kapaklari Kutu İçecek Kapaklarını Abajura Dönüştürün! için yorumda bulun

    Kutu İçecek Kapaklarını Abajura Dönüştürün! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kutu İçecek Kapaklarını Abajura Dönüştürün! için ilk yorumu yapabilirsin.