• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua

Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua

Kur’an okumaya başlamadan önce bu duayı okuyan kişilerin kalpleri ilâhî aşkla dolup taşar, rahmet deryasına dalar ve manevi feyizlerle kendilerinden geçerler.

Peygamber Efendimiz (sav) bir hadisinde; “Kur’ân-ı Kerîm okumayı dileyen evvelinde bu duâyı okursa, ona okuduğu Kur’ân’ın her harfine elli bin iyilik mükafatı verilir.” buyurmuştur.

Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua

“Allâhümme bil hakkı enzeltehû ve bil hakkı nezel * Allâhümme azzım rağbetî fîhi vec’alhü nûran li besarî ve şifâen li sadrî * Allâhümme zeyyin bihî lisânî ve cemmil bihî vechî ve kavvi bihî cesedî verzuknî tilâvetehû alâ tâatike ânâel leyli ve etrâfen nehâri vahşurnî mea’n nebiyyi sallallâhü aleyhi ve selleme ve âlihil ahyâr.”

Anlamı:

Allah’ım! Hak olarak indirdiğin ve hak olarak inen Kur’ân-ı Kerîm’e olan okuma isteğimi arttır. O’nun tilavetini gözlerime nur, içeme şifa kıl. Allah’ım! Kur’ân-ı Kerîm’le dilime tatlılık, yüzüme güzellik, vücuduma kuvvet ver. O’nu gece gündüz okumam için bana güç ve imkan bağışla. Beni Peygamber Efendimiz (sav) ve O’nun hayırlı, seçkin yakınları ile birlikte mahşerde buluştur.

Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua

 

Bir önceki yazımız olan Müşteri Celbi ve Bereket Duaları başlıklı makalemizde Bereket için dua, Bol Kazanç ve Bereket Duaları ve Müşteri Celbi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM