Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua

Kur’an okumaya başlamadan önce bu duayı okuyan kişilerin kalpleri ilâhî aşkla dolup taşar, rahmet deryasına dalar ve manevi feyizlerle kendilerinden geçerler.

Peygamber Efendimiz (sav) bir hadisinde; “Kur’ân-ı Kerîm okumayı dileyen evvelinde bu duâyı okursa, ona okuduğu Kur’ân’ın her harfine elli bin iyilik mükafatı verilir.” buyurmuştur.

Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua

“Allâhümme bil hakkı enzeltehû ve bil hakkı nezel * Allâhümme azzım rağbetî fîhi vec’alhü nûran li besarî ve şifâen li sadrî * Allâhümme zeyyin bihî lisânî ve cemmil bihî vechî ve kavvi bihî cesedî verzuknî tilâvetehû alâ tâatike ânâel leyli ve etrâfen nehâri vahşurnî mea’n nebiyyi sallallâhü aleyhi ve selleme ve âlihil ahyâr.”

Anlamı:

Allah’ım! Hak olarak indirdiğin ve hak olarak inen Kur’ân-ı Kerîm’e olan okuma isteğimi arttır. O’nun tilavetini gözlerime nur, içeme şifa kıl. Allah’ım! Kur’ân-ı Kerîm’le dilime tatlılık, yüzüme güzellik, vücuduma kuvvet ver. O’nu gece gündüz okumam için bana güç ve imkan bağışla. Beni Peygamber Efendimiz (sav) ve O’nun hayırlı, seçkin yakınları ile birlikte mahşerde buluştur.

Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua

 

Gelen Aramalar:

kurana başlama duası, kuran okumaya başlarken okunacak dua, Kuran okumadan önce okunacak dua, kuran okunmadan önce okunacak dua, kurandan önce okunacak dua

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kur'an Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua için yorumda bulun

    Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kur’an Okumaya Başlamadan Önce Okunacak Dua için ilk yorumu yapabilirsin.