Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları 

Bayanlar özellikle evinde ferah büyük banyo olsun isterler. Küçük banyoların kullanışlı olduğunu bilseler de ortamın ferah olması da ayrıca tercih sebebidir. Küçük ve karmaşık olan banyolar her zaman kişileri sıkar ve bunaltır. Bu alanın büyüklüğüne küçüklüğüne göre değişen bir kavram gibi görünse de değildir aslında. Banyoda kullanılan eşyalarsan, duvar renginden desenine kadar her şey banyonun görüntüsünün nasıl olduğunu etkiler.

Banyonun duvar kağıtlarının, boyasının ya da fayansının açık renklerde, sade göze karışık gelmeyen desenlerde ve motiflerde tercih edilmesi banyonun ferah bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır. Banyoda seçilen aydınlatmalar doğru yerlerde ve sayıda olmalıdır. Yeterli aydınlatmayı sağlamak isterken abartıya da kaçılmamasına dikkat edilmelidir tabi. Loş ışıklardan çok aydınlık olan ışıklar tercih edilmelidir.

Banyonun duvarlarında yer yer ayna kullanılması da banyonun görüntüsünü değiştirecektir. Alanın daha büyük, geniş görünmesini sağlayan aynalar banyo dekoruna da bir estetik kazandıracaktır.

Banyo için tercih edilen eşyaların renkleri, desenleri ve birbirlerine uyumları da banyonun büyük görünmesinde oldukça etkilidir. Göze her telden çalan eşya, obje ve aksesuarlar yerine, renkleri birbiri ile uyumlu banyoda kullanımı bakımında yeterli eşyaların tercih edilmesi banyonun ferah görüntüsünü etkileyecektir. Banyoda bulunan duşakabin, küvet, banyo dolabı vs. seçimlerinin de açık renklerde ve sade desenlerde olması banyonun genel görüntüsü hakkında etkiye sahiptir.

Banyonun genel havasında fazla fazla renk olması değil tek bir rengin hakim olması önemlidir. Beyaz ve gümüş rengi uyumu ya da altın rengi uyumunun kullanılması huzur veren bir ortam oluşturabilir. Kırık beyaz, pudra rengi gibi çok kendini belli etmeyen renklerin seçimi de uygun olabilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kucuk-banyolari-buyuk-gostermenin-yollari Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları  için yorumda bulun

    Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları  için ilk yorumu yapabilirsin.