Küçük Banyolar İçin Pratik Fikirler  

Evlerde küçük odalar her zaman pratik fikirlere, kullanışlı dekorasyonlara ihtiyaç duyarlar. Banyonun dekoru yapılırken aksesuarlardan çok ihtaçları giderecek eşyalara yer vermek dekoru bu eşyalarla sağlamak pratik yöntemlerden biridir. Banyoda bulunan dolap, ayna vs gibi ihtiyaçlar göz zevkine hitap edecek şekilde seçilirse hem ihtiyaç giderilir hem de dekorasyon tamamlanmış olur.

Banyonun dekorasyonu yapılırken gereksiz alanlar bırakmaksızın tüm alanları en kullanışlı şekilde değerlendirmeye dikkat edilmelidir. Seçilen duşa kabin, küvet, ve banyo dolabı çok iri olmayan, yer kaplamayan şekilde olmalıdır. Bu eşyalarda gereksiz kalabalıklara yer verilmemelidir. Kullanıma uygun olmayan, eşyanın yapısına estetik katan fakat fazla yer kaplayan ürünler yerine fazla yer kaplamayan estetiğide kullanışıda bir arada kendisinde barındıran ürünler tercih edilmelidir. Genellikle banyo havluları, banyo gereçleri için kullanılan banyo dolaplarının da aynı şekilde çok büyük olmaması daha uygundur. Raf aralarında bulunan boşluğun çokluğu yerine daha sık rafların olduğu dolapların tercihi daha çok eşya alımı için seçilmelidir.

Küçük banyoların olduğundan büyük ve ferah görünmesini sağlamak için de duvar boyasının, kağıtlarının ya da fayansların açık renklerde tercih edilmesi uygun olur. Desenlerinin sade ve göz yormayacak şekilde olması ise küçük banyoda göz karmaşasını engelleyecektir. Aynı şekilde banyonun dekorasyonunda aynalara yer verilmesi de ortamın daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. Banyonun yeterli düzeyde aydınlatılması da daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Loş ışıkların değil de aydınlatıcı parlak ışıkların tercih edilmesi uygun olur.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kucuk-banyolar-icin-pratik-fikirler Küçük Banyolar İçin Pratik Fikirler   için yorumda bulun

    Küçük Banyolar İçin Pratik Fikirler   için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Banyolar İçin Pratik Fikirler   için ilk yorumu yapabilirsin.