KPSS İle Düz Memur Olmak İsteyenler!

Düz Memur Olmak İstiyorum…

Merkezi atama ile yapılan memur alımları ve kadroların iyiden iyiye düşürülmesi ile birlikte düz memurluk eski popülaritesini kaybetmeye başladı diyebiliriz ancak bir umut diyerek sınava hazırlanmaya devam eden de milyonlarca insan var. Eğer sizler de bu insanların arasında yer alıyorsanız hedeflerinizi daha geniş bir çerçevede değerlendirmenizde fayda var diye düşünüyoruz. Peki hedefiniz düz memurluk ise ne yapmanız ya da nasıl hareket etmeniz gerekiyor? Dilerseniz bu soruların yanıtına hep birlikte göz atalım ve siz değerli dostlarımızı da bilgi sahibi yapalım.

* Çift yıllarda gerçekleştirilen Kpss sınavı, düz memurluk için tercih etmeniz gereken sınavdır. Puanlama türü olarak da sizleri ilgilendiren grup bu oluyor ve sonucunda düz memurluk için ilk adımı atmış oluyorsunuz. Süreç oldukça sıkıntılı ve elbette yoğun bir tempo sizleri bekliyor ancak sonucunda güzel bir meslek de sizleri bekliyor.

Hedeflediğiniz bölüm gelecek mi ?

*Atanmayı düşündüğünüz ya da hedeflediğiniz bölüm ile ilgili kontenjan araştırması yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kaç kişi alınmış ya da bu sene kaç kişi alınacak gibi soruların yanıtlarını muhakkak öğrenmeniz gerekiyor. Az sayıda alımların yapıldığı dönemlerde şansınızın ne kadar düşük olduğunu biliyorsunuz bu yüzden alımların arttığı dönemlerde biraz daha yoğun tempo ile çalışmalarınızı arttırarak sizler de şansınızı en iyi şekilde arttırabilirsiniz.
Memurluk, her zaman için garanti, meslek olarak görülmüştür ve günümüzde çok sayıda üniversite mezunu da özel sektör yerine memurluğu tercih ediyor. Rahat çalışma şartları ve sunulan ekstra avantajlar ile birlikte milyonlarca yeni mezunun ve hatta öğrencinin göz bebeği olmaya devam eden bir meslek grubu. Maaşlarına göz atıldığı takdirde gerçekten çok yüksek rakamların karşımıza çıktığını görebiliyoruz ve bu da tercih edilmesindeki en önemli nedenlerden bir tanesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. duz-memur-olmak-istiyorum KPSS İle Düz Memur Olmak İsteyenler! için yorumda bulun

    KPSS İle Düz Memur Olmak İsteyenler! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KPSS İle Düz Memur Olmak İsteyenler! için ilk yorumu yapabilirsin.