KPSS Düz Memurluk Nedir, Nasıl Olunur ?

KPSS Düz Memurluk Nedir, Nasıl Olunur ?

Devlet garantisi, günümüz üniversite mezunları ve hatta her kesim için en ideal tercihlerden bir tanesidir. Tatili olan bir meslek ve çalışma şartları çok daha uygun olan bir mesleği tercih etmek elbette sizlere de hayatınız boyunca avantaj sağlayacaktır ancak ülkemizdeki sistemse bozukluk nedeniyle iyi bir işte çalışmak ve daha da önemlisi bu işe girebilmek öyle çok da kolay değil! Kpss gibi bir engel var önümüzde ve bu engeli aşmak için yine harcanıp giden yıllarımız var. Çift yıllarda yapılan sınavlar düz memurluk için geçerli olan sınavlardır ve eğer sizler de düz memur olmak istiyorsanız çift yıllarda gerçekleştirilen sınavlara girmeniz gerekiyor. Kpss B grubu üzerinden değerlendirilen bir sınav türüdür ve dilerseniz bu sınavdaki puan türlerine de hep birlikte göz atalım ve sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Düz Memurlukta Kullanılan Puan Türleri Nelerdir?

Lise, ön lisans ve lisans mezunları için belirlenen belli başlı şartlar var ve puan türleri de yine sizin mezuniyet durumunuza göre belirleniyor. Bu puan türlerine de aşağıdaki metinde detaylı bir şekilde değinmeye çalışacağız.

*Lise Mezunları için: Kpssp94 üzerinden hesaplama yapılıyor ve sizi ilgilendiren puan türü bölümü de budur. Diğer puan türleri düz memurluk için size herhangi bir şekilde katkıda bulunmuyor.

*Önlisans Mezunları için: Kpssp93 puan türünden yapılacak olan hesaplama söz konusudur ve yine diğer puan türleri size herhangi bir şekilde etki etmeyecektir.

*Lisans Mezunları için: Kpssp3 puan türü üzerinden değerlendirilecek olan Lisans mezunları da düz memur olmak için kpss sınavını tercih etmek zorundadır.

Bu büyük engelde tüm memur adaylarına ve öğrenci dostlarımıza başarılar diliyor ve güzel sonuçlar almalarını temenni ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. kpss-duz-memurluk KPSS Düz Memurluk Nedir, Nasıl Olunur ? için yorumda bulun

    KPSS Düz Memurluk Nedir, Nasıl Olunur ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KPSS Düz Memurluk Nedir, Nasıl Olunur ? için ilk yorumu yapabilirsin.