Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi

Ekranların en çok aranan isimlerinden biri olan Kıvanç Tatlıtuğ, dünya çapında ün yapmış başarılı oyuncularımızdan biridir. Oldukça aktif bir yaşama sahip olan Tatlıtuğ, birçok alanda büyük başarılar elde etmiştir. 27 Ekim 1983 tarihinde Adana’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, ilk olarak modellik ve mankenlik üzerine çalışmalar yapmıştır. 2002’de Best Model of Turkey ve Best Model of The World yarışmalarında birincilik elde eden Kıvanç Tatlıtuğ, kamera karşısına ise 2005 yılında geçmiştir.

İlk olarak Gümüş ve Menekşe ile Halil dizileriyle karşımıza çıkan Tatlıtuğ, asıl şöhreti Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül karakteriyle elde etmiştir. Hafızalara kazınan performansıyla her kesimin büyük beğenisini toplayan Tatlıtuğ, bu başarısını Kuzey Güney dizisinde canlandırdığı Kuzey karakteriyle daha da arttırmıştır. Ezel dizisinde bir süre rol alarak farklı tarzdaki karakterlere nasıl uyum sağlayabildiğini gösteren başarılı oyuncu, daha sonra Kurt Seyit ve Şura, Siyah-Beyaz gibi önemli yapımlarda yer almıştır.

Amerikalılar Karadeniz’de 2, Oyuncak Hikâyesi 3 ve Kelebeğin Rüyası gibi filmlerle sinema dünyasında da adını duyuran Tatlıtuğ, 1.87m’lik boyu, sarı saçları ve mavi gözleriyle oldukça yakışıklı bir görünüme sahip. Yakışıklılığı tescillenmiş olan başarılı oyuncu, daha önce profesyonel basketbol oynamış, yaşadığı sakatlık nedeniyle parkelerden uzak kalmıştır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi için yorumda bulun

    Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi için ilk yorumu yapabilirsin.