Kilo Vermenin Altın Kuralları Nelerdir ?

Günümüzün yaygın problemlerinden biri haline gelen kilo verememe sorunu, birçok sağlık problemini beraberinde getirirken bir yandan da psikolojik rahatsızlıkların oluşması ile asosyal bir yaşamın benimsenmesine sebep olabilmektedir. Tatlı krizleri, sürekli yemek yeme isteği, tembel ve hareketsiz bir yaşam, buna bağlı halsizlik ve bitkinlik halleri zamanla bir yaşam biçimi haline gelmekte ve alışkanlığa dönüşmektedir. Bu da her geçen gün mevcut kiloya yeni kaloriler eklenmesi demektir. Aldığı kilolardan her geçen gün şikâyet edenler, bir türlü kilo verememekten yakınanlar, su dahi içsem yarıyor diyenler… Kilo verme konusunda bir takım kurallara uymalı, bahaneler üretip sızlanmak yerine bir an evvel harekete geçmelisiniz. Bugüne kadar hiç değişmeyen hatta listeye bir yenisi eklenebilen, kilo vermenin altın kurallarını uygulayarak ideal kilonuza kısa sürede kavuşabilir ve de yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Bir alışkanlığınızı hayatınızdan çıkarın!

Bir takım atıştırmalıkları 40 ila 60 gün arası için tatile çıkarın. Bu bir çikolata olabilir veyahut hamur işleri, kekler, çörekler olabilir. Emin olun bir rahatlık ve hafifleme yaşayacaksınız ve vücudunuzdaki değişimlere zamanla şahit olacaksınız.

Beslenme piramidi oluşturun!

Sabah kahvaltınızı 5 yeme gücünde, öğle yemeğini 3 yeme gücünde, akşam yemeğini ise 1 yeme gücünde düşünün. Kahvaltınızda protein alımını arttırın. Yumurta ve peynirin gün boyu sağlayacağı tokluk hissini kullanın. Maydanoz, domates ve salatalığa bol yer verip masadan tok kalkın. Çoğu birey sabah kahvaltısının önemini fark etmeyip, günün mühim olan bu öğününü atlayarak sağlığına büyük bir darbe vurmaktadır. Siz bu hataya düşmeyin ve sabah kahvaltısının sağlığınız için değerini düşünerek keyfini çıkarın. Asıl geçiştirmeniz gereken öğün akşam yemeğidir bunu sakın unutmayın!

Egzersiz yapın!

Hareketli bir yaşam benimseyin. Yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirin. Günün en az 1 saatini vücudunuzun egzersizlerle rahatlaması için ayırın.

Bol bol su için!

Günde en az 2 ila 3 litre arası su için. Öyle ki sabah uyandığınızda aklınıza gelen ilk şey bir bardak ılık su içmek olsun. Akşam yatmadan önce de bu su içme alışkanlığını benimserseniz kilo verişiniz hızlanacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kilo-vermenin-altin-kurallari-nelerdir Kilo Vermenin Altın Kuralları Nelerdir ? için yorumda bulun

    Kilo Vermenin Altın Kuralları Nelerdir ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Vermenin Altın Kuralları Nelerdir ? için ilk yorumu yapabilirsin.