Kenan İmirzalıoğlu Biyografisi

Dizi ve sinema yapımlarının aranan yüzü olan Kenan İmirzalıoğlu, ününü ülke sınırlarının ötesine taşımayı bilmiştir. Peki, Kenan İmirzalıoğlu kimdir? Ülkemizin en başarılı ve ünlü oyuncularından biri olan Kenan İmirzalıoğlu, 17 Haziran 1974 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olan İmirzalıoğlu, 1997 yılında Best Model of Turkey’e katılıp 1. olmuştur. Ülkemizi Best Model of The World’de temsil eden İmirzalıoğlu, 1.liğini burada da koruyarak Best Model of The World’ü kazanan ilk Türk olmayı başarmıştır.

İlk olarak Deli Yürek dizisi ile yıldızını parlatan yakışıklı oyuncu, burada gösterdiği performansla adını milyonlara duyurmuş, ardından Alacakaranlık ve Acı Hayat dizileriyle ismini daha fazla duyurmaya başlamıştır. 2008 yılında Şener Şen ve Aslı Tandoğan ile birlikte Kabadayı filminin başrolünde yer almış ve beyaz perdede de son derece başarılı olmayı bilmiştir. Ejder Kapanı filmiyle sinema alanında da iz bırakan İmirzalıoğlu, 2009’da başrolünde yer aldığı Ezel dizisi ile birlikte ününü dünya geneline yayma şansı bulmuştur. 2012 yılında Uzun Hikâye filmiyle yeniden beyaz perdede boy gösteren başarılı oyuncu, aynı yıl oynadığı Karadayı dizisiyle birlikte izleyenlerin beğenisini yeniden kazanmıştır.

14 Mayıs 2016’da kendisi gibi ünlü bir oyuncu olan Sinem Kobal ile dünya evine giren İmirzalıoğlu, uzun yıllar Türk sineması ve dizi sektörüne hizmet edeceğe benziyor. Kazandığı önemli ödüllerle birlikte başarısını tescilleyen İmirzalıoğlu, geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Kahverengi gözleri ve koyu siyah saçlarıyla genç kızların sevgilisi haline gelen yakışıklı oyuncu, 81 kilo ağırlığında, 1.92cm boyundadır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kenan İmirzalıoğlu Biyografisi Kenan İmirzalıoğlu Biyografisi için yorumda bulun

    Kenan İmirzalıoğlu Biyografisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kenan İmirzalıoğlu Biyografisi için ilk yorumu yapabilirsin.