Kelime-i Tevhid (Lâ ilâhe illallah) Okumanın Fazileti

1

Bir müslüman Kelime-i Tevhid’i söylediği yani “Lâ ilâhe illâllah” dediği zaman Allah’tan başka ilah olmadığını, her şeyin O’na ibâdet ettiğini ve ibâdete lâyık tek varlık olan Allah’ın var olduğunu ispat ve tasdik etmiş olur.

“Lâ ilâhe illâllah” demenin dünya ve ahiret hayatıyla ilgili pek çok fazileti vardır.

 • Vefat eden bir kimse için (100.000)defa “Lâ ilâhe illâllah” okunursa Cenab-ı Hakk’ın izniyle günahları bağışlanır, kabir azabından korunur, cehennemden azad edilir. Bu okuma toplu halde olabileceği gibi tek bir kişi tarafından da yapılabilir. Hatta kişi ölmeden evvel kendi için okursa çok daha makbuldür.
 • Kim ihlaslı bir şekilde, içtenlikle ve samimiyetle “Lâ ilâhe illâllah” derse, yeryüzü dolusu günahı olsa bile Yüce Allah onu bağışlar ve cennetine koyar.
 • Bir kimse her gün sabah namazından sonra (100)defa Kelime-i Tevhid okumayı alışkanlık haline getirirse Allah onun kalbini iman nuruyla doldurur. Onu afetlerden ve belalardan korur. Giriştiği bütün işlerde başarıya kavuşmasını sağlar.
 • Her namazın arkasından (21) defa “Lâ ilâhe illâllah” okumaya devam eden kişiye Allah çeşitli lütuflarını ihsan eder, dünyalık hiç bir sıkıntısı kalmaz, bütün işlerinde kudret sahibi olup asla acizliğe, tembelliğe düşmez, başladığı her işte başarılı olur.
 • Bir düşmanın şerrinden endişe eden kimse bundan kurtulmak maksadıyla cuma gecesi herkes yattıktan sonra abdest alıp iki rekat namaz kıldıktan sonra kıbleye karşı oturarak (33.333) defa “Lâ ilâhe illâllah” okuyup dua ederse Cenab-ı Allah onu o zalimin şerrinden muhafaza eder.
 • Bir kimsenin muhabbetini celp ve kalbini teshir etmek isteyen kişi perşembe günü oruç tutup akşam hafif bir iftardan sonra akşam namazını kılar ve (3.000) defa “Lâ ilâhe illâllah” okuyup, hiç kimseyle konuşmadan yatsı namazını kılar yine (3.000)defa “Lâ ilâhe illâllah” okuyup yatar, sabah namazından önce kalkıp abdest aldıktan sonra Allah rızası için iki rekat namaz kılar ve (24.333)defa “Lâ ilâhe illâllah” okuduktan sonra sabah namazını kılar ve namazdan sonra (3.000)defa “Lâ ilâhe illâllah” okuyup “Yâ Rabbi, Sen Kadir-i Mutlak ve Kayyûmsun, filanın (oğlu/kızı) filan beni sevsin, kalbini bana meylettir” diye dua eder ve dışarı çıkıp bir fakire sadaka verirse biiznillahi Teâlâ arzusu gerçekleşir. Eğer ilk defasında sonuç alınamazsa şartlara dikkat ederek tekrar etmek gerekir.
 • Evladı olmayan ya da olup da yaşamayan kişi tam bir imanla 41 gün sabah ve yatsı namazlarından sonra (1000)defa “Lâ ilâhe illâllah” okuduktan sonra “Ya Rabbi bana salih bir evlat ihsan et.” diye dua ederse Cenab-ı Hakk ona hayırlı bir evlat verir. (Eğer okuyan hanımsa özel günlerinde ara verip temizlendikten sonra kaldığı yerden devam edebilir.)
 • Kim geceleyin uyanınca şunu söylerse, Allah onun günahlarını bağışlar, duâ ederse duâsını kabul eder, abdest alıp namaz kılarsa namazı kabul olur.

“Lâ ilâhe illallâhü vahdehû Lâ şeriyke leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr. Sübhânellahi velhamdü lillâhi velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil Aliyyîl Azîm” “Allahümmağfirlî”

1

 

 • Bir kimse (100) defa aşağıdaki duâyı okursa; on köle azad etmiş gibi sevap kazanır, kendisine 100 sevap yazılır, 100 günahı silinir, akşama kadar şeytanın şerrinden korunur. Bunu okuyan kişiden daha faziletli bir iş yapan bir kişi olamaz ancak daha fazla okuyan hariç.

“Lâ ilâhe illallâhü vahdehû Lâ şeriyke leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr.”

2


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. sinan dedi ki:

  kaynak nedir ?

 2. Berzah dedi ki:

  teşekkürler