• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kelebekli Bebek Şapkası (Tığ işi)

Kelebekli Bebek Şapkası (Tığ işi)

Kelebekli Bebek Şapkasının Yapılışı

1

1.sıra- 7 zincir çekip halka yapıp üzerine 12 trabzan yapıyoruz.

2.sıra- bir trabzanın üstüne 2 trabzan yapıp bir zincir çekiyoruz ve bunu 12 defa tekrar ediyoruz.

3.sıra- birinci trabzana bir trabzan, ikinci trabzana iki trabzan yapıyoruz ve bir zincir çekiyoruz, 12 kez tekrar ediyoruz.

4.sıra- ilk iki trabzana birer trabzan, üçüncü trabzana iki trabzan yapıp bir zincir çekiyoruz, 12 kez tekrar ediyoruz.

5.sıra-  ilk üç trabzana birer trabzan, dördüncü trabzana iki trabzan yapıp bir zincir çekiyoruz, 12 kez tekrar ediyoruz.

6.sıra-  ilk dört trabzana birer trabzan, beşinci trabzana iki trabzan yapıp bir zincir çekiyoruz, 12 kez tekrar ediyoruz.

7.sıra- ilk beş trabzana birer trabzan, altıncı trabzana iki trabzan yapıp bir zincir çekiyoruz, 12 kez tekrar ediyoruz.

8.sıra-  ilk altı trabzana birer trabzan, yedinci trabzana iki trabzan yapıp bir zincir çekiyoruz, 12 kez tekrar ediyoruz.

 

28 sıradan sonra arttırmayı bırakıyoruz. Bu ölçü yaklaşık 0-3 aylık bebekler için uygundur. Ancak daha büyük bebekler için örmek isterseniz 2-3 sıra daha arttırmaya devam etmelisiniz.

3Arttırmayı bitirdikten sonra sadece bir trabzana bir trabzan yaparak istediğiniz ölçüye gelene kadar düz devam ediyoruz. Arzu ettiğiniz şekilde renklendirip, örneklendirebilirsiniz.

4

 

Kelebeğin Yapılışı

1.sıra- 7 zincir çekip halka yapıyoruz, içine 2 trabzan 2 zincir yapıp bunu 8 kere tekrar ediyoruz.

2.sıra- Her boşluğun içine 3 trabzan 3 zincir 3 trabzan yapıyoruz. (toplam 8 tane)

3.sıra- Her boşluğa 5 uzun trabzan (iki kerede çıkarılacak), 1 zincir, 5 uzun trabzan yapıyoruz. (toplam 8 tane)

4.sıra- Farklı bir renkle üzerine sıkiğne geçiyoruz.

Kıvırcıklı yapıda bir motif elde ettik. Motifimizi tam ortadan ikiye katlıyoruz. Alt orta noktadan 10 zincir çekip üst orta noktaya birleştiriyoruz. Antenler için, 7 zincir çekip her bir zincire bir sıkiğne yapıp başladığımız noktaya geri dönüyoruz. Aynısını bir kere daha yapıyoruz ve iki tane antenimiz oluyor. İşte kelebeğimiz hazır. Şapkanın istediğiniz yerine dikebilirsiniz.

5

 

6

7

8

 

9

Bir önceki yazımız olan Müşteri Celbi ve Bereket Duaları başlıklı makalemizde Bereket için dua, Bol Kazanç ve Bereket Duaları ve Müşteri Celbi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM