• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Karın Yağlarını Yakan Meyveler Nelerdir ?

Karın Yağlarını Yakan Meyveler Nelerdir ?

Karın Yağlarını Yakan Meyveler Nelerdir?

Yaza yeni girdiğimiz bu günlerde tatil planları yapılmaya başlandı. Ancak birçok kimse mayo ya da şort giymiş durumda göbeğinin dışarı sarkmasını istemez. Bu nedenle herkes yaza formda girmek ve sene boyunca aldığı kiloları geri vermek için uğraş halinde. Yapılan araştırmalarda bazı meyvelerin asitleri sayesinde karın bölgesindeki yağ depolanmasını engellediği ve depo edilmiş yağıda daha hızlı yaktırdığı anlaşılmıştır. Peki, karın yağlarını yakan meyveler nelerdir? Sizlere, karın yağlarını daha hızlı eritmenizi sağlayacak meyveleri listeledik.

Karın Yağlarını Yakan Meyveler Nelerdir ?1)Armut

Taze armut diğer meyvelere göre çok düşük kalorilidir. Armut zengin lif depoları sayesinde açlık hissini azaltır. Ayrıca içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde karın bölgesinde yağ depolanmasını engeller.

Karın Yağlarını Yakan Meyveler Nelerdir ?2)Muz

Genel olarak en sevilen meyvelerden olan muz bünyesinde bulundurduğu zengin potasyum minerali sebebiyle iyi bir yağ yakıcı ve zayıflatıcıdır. Potasyum vücutta ödem tutulmasına engel olur ve metabolizmayı da hızlandırır. Ayrıca karın bölgesinde yağlanmaya neden olan sodyum mineralinin de vücutta dengede tutulmasını sağlayarak karın yağlarını eritmek için oldukça faydalıdır.

Karın Yağlarını Yakan Meyveler Nelerdir ?3)Çilek

Çilek yaz aylarının en vazgeçilmez meyvesidir. Tadı herkes tarafından çok sevilen çileğin tek avantajı tadının güzel olması değildir. Diğer kırmızı renkli meyveler gibi bolca antioksidan içeren çilek hem kalp krizine hem de yaşlanmaya karşı oldukça faydalıdır. Ayrıca çilek yoğurtla beraber kullanılırsa açlık hissini ortadan kaldırmaktadır. Hem de yoğurtla beraber tüketilen çileğin yan karın bölgesindeki yağların yakılmasında etkili olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca çilek kas güçlendirici bir gıda olduğundan sadece yağınızı yakmaz vücut kaslarınızın gelişmesinde de rol oynar. Bu nedenle vücut geliştirme sporu ile uğraşan birçok kişi bu meyveyi oldukça fazla tüketmektedir.

Karın Yağlarını Yakan Meyveler Nelerdir ?4)C vitamini açısından zengin meyveler (Portakal, mandalina, limon)

C vitamini metabolizmayı hızlandırır. Bu nedenle portakal gibi c vitamini açısından zengin meyvelerin tüketilmesi metabolizmanızı hızlandıracağından yağ yakım hızınızı arttırır. Buda hızla kilo vermenizi sağlar. Öğün geçirmede sadece c vitamini yönüyle zengin meyvelerin kullanılması sizi çok daha hızlı zayıflatacaktır. C vitaminince zengin meyveler sadece karın yağlarını yakan meyveler değildir. Tüm vücudun yağ yakımını hızlandırı.

Bir önceki yazımız olan 2016 Erkek Ayakkabı Modelleri başlıklı makalemizde erkek ayakkabıları, güzel erkek ayakkabıları ve yeni model erkek ayakkabıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ