Jinekomasti ve tedavi yöntemleri

Jinekomasti ve tedavi yöntemleri

Jinekomasti erkeklerde kadın tipi meme dokusunun meydana gelmesi ve dolayısı ile erkeklerin memelerinin daha büyük ve kadınsı bir görünüm haline dönüşmesidir. Bu durumun dünyada aslında oldukça yaygın olduğu düşünülecek olursa, genel nedeninin göğüslerde aşırı yağlanma olduğu da gözlemlenmektedir.

Jinekomasti neden olur?

Jinekomasti aslında göğüslerde yağlanmanın fazla olduğu durumlarda görülmekle birlikte, bazı hormonsal durumlarda, dengesizlikler neticesinde de görülebilmektedir. Ayrıca karaciğer rahatsızlığı olan kişilerde, siroz rahatsızlığında ve bazı kanser türlerin de de kişilerin göğüslerinde büyüme gözlemlenebilmektedir. Bu nedenle bu gibi bir durumda hemen bir uzmana başvurulmalıdır.

Erkekte Göğüs Estetiği söz konusu olduğunda aklına gelebilecek uzman doktor her zaman olduğu gibi Doktor Leyla Arvas olmalıdır. Kendisi sadece erkekte göğüs estetiği alanında değil, daha birçok önemli estetik alanlarında da başarılı çalışmalara ve işlere imza atmış uzman hekimlerimiz arasında yer almaktadır. Jinekomasti de bu uygulamalar arasında ilk sırada yer almaktadır.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Jinekomasti denildiğinde aklımıza gelen göğüs büyümelerinin aslında 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; Glandüler jinekomasti, mikst tip, lipomatöz yani yalancı jinekomastidir. Glandüler jinekomasti gerçekten kadınsı meme dokusu olup, lipomatöz tip jinekomasti ise göğüste yağ dokusu artışı anlamına gelmektedir.  Genellikle de ülkemizde görülen jinekomasti çeşitlerinden biri karışık yani hem yap hem de meme dokusu olan kişilerdir.

En hızlı karın kası çıkaran uygulamalardan biri olan vaser hi-def hakkında da kısaca bilgi verecek olursak, bu yöntem sayesinde özellikle erkekler belki de yıllarca uğraşıp spor ve diyet yapıp kavuşamadıkları karın kası görünümüne kolaylıkla kavuşabilecekler.

Vaser Hi-def hangi bölgelere uygulanır?

En hızlı karın kası görünümünü elde etmenizi sağlayan vaser hi-def erkeklerde genellikle göğüs bölgesi, Sırt bölgesi, Kollar, Bacaklar, Karın ve bel bölgesinde tercih edilmektedir. Kaınlarda ise kalçanın daha sıkı ve çıkık görünmesi için tercih edilmektedir. Uygulama esnasında kişilerin vücutlarında herhangi bir kesi işlemi yapılmaz. Uygulama sadece 3 mm genişliğinde vücudun kıvrım bölgelerinden giriş yapılarak herhangi bir iz oluşum ve görünümü engellemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. jinekomasti Jinekomasti ve tedavi yöntemleri için yorumda bulun

    Jinekomasti ve tedavi yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Jinekomasti ve tedavi yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.