İşsizlik ve Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

Sayfa 1 2

İş Bulmak, Rızkı Arttırmak, Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

(Duaların Arapçasını ikinci sayfada bulabilirsiniz.)

1- İşsizlik sıkıntısı çeken, iş bulamayan, ihtiyaç ve yokluk içinde bulunan kişiler aşağıdaki duâyı her namazdan sonra 7 veya 11 defa okumaya devam ederlerse çok kısa bir zamanda iyi bir iş ve mevkiye sahip olurlar.

“Bismillâhirrahmanirrâhîm. Ve kalel melikü i’tuni bihi estahlishülinefsi felemma kellemehu kale innekel yevme ledeyna mekinün emin. Kalec alni ala hazainil ardi inni hafizün alim. Ve kezalike mekkennali Yusufe fil ardi yetebevveü minha haysü yeşaü nusibü bi rahmetina men neşaü ve la nüziü ecrel muhsinin.”

2- Aşağıdaki duâyı her gün (100) kere okuyan kimse kısa zamanda fakirlikten kurtulur, dert ve belalardan uzak olur.

“Lâ ilâhe illallahül hakimül kerim. Lâ ilâhe illallahül aliyyül azim. Sübhane Rabbüs semavatis sebi ve Rabbül arşil azim. Elhamdü lillâhi Rabbil alemin.”

3- Aşağıdaki esmaları her gün (70) defa okumayı alışkanlık haline getiren kişi kısa zamanda borçlarından kurtulur, fakirlik ve yokluk içindeyse kısa zamanda refaha, nimete ve servete kavuşur, her türlü ihtiyacı karşılanır, herkes tarafından sevilir.

“Allahümme ya Ganiyyü ya Hamid ya Mübdiü ya Muid ya Fe’alü lima türid ya Rahimü ya Vedud ekfini bi helalike an haramik. Ve bi taatike an ma’siyyetik ve bi fadlike ammen sivak.”

4- Borçlu biri her gün sabah namazından sonra (300) kere A’râf Sûresi 89. Ayet’te geçen Şuayb Aleyhisselâm’ın duâsını okursa Allah onu borcundan kurtarır, ona bir çıkış yolu hazırlar.

“Rabbeneftah beynenâ ve beyne kavmina bilhakkı ve ente hayrül fâtihıyn”

5- İşi gücü bağlı olan, geçim sıkıntısı çeken, maddi-manevi sıkıntıları olan kimse şu duayı her gün (450) kere okumaya devam ederse kısa zamanda bulunduğu durumdan refaha çıkar.

“Hasbünallahü ve ni’mel vekil”


Sayfa 1 2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hatim-duasi İşsizlik ve Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar için yorumda bulun

    İşsizlik ve Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İşsizlik ve Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dualar için ilk yorumu yapabilirsin.