İphone Telefonum Kayboldu,Nasıl Bulabilirim?

İphone Telefonum Kayboldu, Nasıl Bulabilirim?

Eğer telefonunuzu kaybettiğinizde yeterli şarjı varsa ve internete bağlıysa merak etmeyin, kaybettiğiniz iphone marka telefonunuzu hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Eğer internete bağlı değilse, şarjı yoksa veya iphone’umu bul uygulamasını aktif etmediyseniz o zaman işler biraz karışacaktır.

Son birkaç yıldır “iPhone’mi bul” uygulamasını yayınlayarak, telefonlarını sık sık kaybeden insanlar için mükemmel bir adım atan Apple, müşterilerine sunduğu kaliteli hizmeti gün geçtikçe daha yüksek bir çıtaya taşıyor.

Telefonunuzu satın aldığınızda, telefonunuza yüklü olarak bulunan uygulamalardan bir tanesi de “iPhone’mi bul”. Peki bu uygulama ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor?

iPhone’mi bul” Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzu satın alıp, sim kartınızı taktıktan sonra telefonunuzu kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, ilk andan itibaren ilk yapmanız gereken şeyin iPhone’mi bul uygulamasını aktifleştirmeniz olacaktır.

iPhone marka telefonunuzda yer alan bu uygulamaya tıkladığınız açılan sayfada size iCloud bilgilerinizi girmeniz istenilecektir. Karşınıza çıkan pencereye iCloud bilgilerinizi yazarak giriş yaptığınızda, telefonunuzdaki bu uygulama iCloud hesabınıza bağlı olacaktır.

Telefonunuzu kaybetme veya koyduğunuz yeri unutma gibi bir durum olduğunda, herhangi bir telefon, tablet veya bilgisayarınızdaki tarayıcıdan hemen icloud’un internet sitesine girmeniz gerekmektedir.

Siteye size ait icloud bilgileri ile giriş yaptıktan sonra karşınıza iPhone’da iCloud ile çalışan uygulamaları göreceksiniz. Bu uygulamalardan “iPhone’mi bul” uygulamasını seçmeniz, yeterli şarja sahip bir şekilde açık olan telefonunuzun coğrafi konumunu öğrenmenize yarayacaktır.

Bu ekrandan telefonunuzun ekranına bir mesaj gönderebilir, telefonunuzun tuş kilidini kitleyebilirsiniz.

Telefonunuzu bir yerde unutma veya başka birisinin telefonunuzu bulma ihtimaline karşın, telefonunuzun ekranında gözükmek üzere. “Merhaba, ben telefon sahibiyim, telefonumu kaybettim, beni şu numaran arar mısın? 0555 555 55 55” şeklinde bir metin yazıp, telefonunuzun ekranına göndermeniz, telefonunuzun bulunması durumunda sizi aramalarına olanak sağlayacaktır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iphone-telefonum-kayboldu İphone Telefonum Kayboldu,Nasıl Bulabilirim? için yorumda bulun

    İphone Telefonum Kayboldu,Nasıl Bulabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İphone Telefonum Kayboldu,Nasıl Bulabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.