iPhone 5S ve 5C Resmi Olarak Tanıtıldı!

Apple tutkunlarının uzun zamandır beklediği iPhone 5S ve 5C’nin resmi tanıtımını yaptı. Amerika’nın San Francisco  şehrinde düzenlenen tanıtım fuarında yeni iPhone ürünler görücüye çıktı. 5C’nin dudak uçuklatan fiyatı dikkat çekerken 5S’in ise özelliklerinin 2 kat arttırıldığını öğrendik.

20 Eylül’de Satışa Çıkacak!

Tanıtım konferansında sipariş edilebilen ürünler 20 Eylül’de  ABD, Kanada, Fransa, Avustralya, Almanya, Japonya,İngiltere, Çin ve Singapur’da satışa çıkacak. Ürün Türkiye’de ise Aralık 2013’te piyasaya çıkacak. Bu iphone severleri biraz üzsede 2 ay fazla bir süre gibi gözükmüyor 🙂 Başka bir seçenek olarak yurtdışından da sipariş ettirme şansları olacak.

iPhone 5S Resmi Tanıtım Videosu

iPhone 5C Resmi Tanıtım Videosu

iPhone 5S Özellikleri:

64-bit masaüstü sınıfı mimarisiyle karşımızda olacak iPhone 5s’in A7 çipinin yanı sıra yeni hareket işlemcisi M7 ile gelecek. 2 kat daha hızlı bir CPU’ya sahip olacak canavarın orijinal iPhone’dan  CPU olarak, 40 kat grafik olarak 56 kat daha güçlü olacak. Bu özellikler oldukça memnun edici gibi görünüyor.

Kemara olarak %15 daha büyük aktif sensör bölgesi, Apple tarafından özel olarak dizayn edilmiş yeni mercek ve True Tone ismindeki yeni ve geliştirilmiş flaş fotoğraf çekerken yardımcı olacak.

21

 

 

iPhone 5C Özellikleri

Konferans’ta tanıtılan bir diğer ürün olan iPhone 5C. Biraz inceleyecek olursak; 5C İOS7 destekli olacak ve gücünü A6’dan alan 4 inch bir ekrana sahip olacak. Ayrıca Facetime HD kamerası, dual-band Wi-Fi gibi özellikerle bizlerle buluşacak. En önemli özelliği olan rengarenk plastik kaplamasıyla ilgileri üzerine toplayan 5C Amerika’da 2 yıl taahhütle 99$ (16GB) ve 199$ (32GB) fiyata sunulacak.

20

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 21 iPhone 5S ve 5C Resmi Olarak Tanıtıldı! için yorumda bulun

    iPhone 5S ve 5C Resmi Olarak Tanıtıldı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPhone 5S ve 5C Resmi Olarak Tanıtıldı! için ilk yorumu yapabilirsin.