iOS 9.3 Yaşanan Sorun ve Hatalar

iOS 9.3 Yaşanan Sorun ve Hatalar

 

Bahar etkinliği kapsamında sunu yapılan ancak yine çok sayıda kullanıcı tarafından olumsuz puan alan ios 9.3, yaşanan sorunlar nedeniyle yine tepki almayı başardı. Güncellemeler konusunda gerçekten kötü olduklarını söyleyebiliriz ve özellikle donam sorununa bir türlü çözüm bulamayışları da başlarını bir hayli derde sokuyor. Çökme problemi de en yeni sorunlardan bir tanesi ve sosyal mecralara göz atarsanız eğer çok sayıda kullanıcının bu sorun nedeniyle artık işkence çektiklerini belirtiklerini görebilirsiniz. Youtube ve safari gibi uygulamalarda bu sorun çok daha fazla yaşanıyor ve sorunun uygulama kaynaklı olmadığı da açıkça ortada!

Geliştirmek ve daha iyisini sunmak adına yapılan bu güncellemeler ne yazık ki yalnızca ios platformlarında değil, android platformlarında da çok başarılı olmuyor ve kullanıcılar bu durumdan çok da memnun kalmıyor. Peki ne gibi sorunlar karşımıza çıkıyor ve bu güncellemeyi yüklemeden önce bir kez daha düşünmek gerekiyor mu dilerseniz hep birlikte göz atalım.

Sorunlar:

  • Sorunların en başında bir türlü çözülemeyen donma sorunu geliyor. Özellikle arka planda çok fazla çalışan uygulama olduğunda bu sorun daha net bir şekilde karşımıza çıkıyor ve can sıkıcı bir hal alabiliyor.
  • Arka plan uygulamalarının istemsiz bir şekilde kapanması da en büyük sorunlardan bir tanesidir ve bu bir önceki güncellemede de var olan sorunlardan bir tanesiydi ancak henüz çözülebilmiş değil!
  • Batarya sorunu ve aşırı ısınma problemi de can sıkıcı sorunlar arasında yer alıyor.

Bu sorunların giderilmesi için Apple harekete geçmiş durumda ancak ortaya çıkardıkları her güncellemede bu sorunlar artarak devam ediyor ve gerçekten bu konuda başarı sağlamakta zorlanıyorlar. Bizler de sorunların ne zaman sona ereceğini büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. iphone-7-dns-nasil-degistirilir iOS 9.3 Yaşanan Sorun ve Hatalar için yorumda bulun

    iOS 9.3 Yaşanan Sorun ve Hatalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iOS 9.3 Yaşanan Sorun ve Hatalar için ilk yorumu yapabilirsin.