İOS 6’ya Nasıl Geri Dönülür

UYARI: APPLE İOS 6 SÜRÜMÜNÜ İNDİRMEDEN KALDIRDI. YANİ BU YÖNTEM ARTIK ÇALIŞMIYOR.

Apple’in yeni güncellemesi olan İOS 7 2 gün önce indirilmeye sunulmuştu. Bu güncelleme ile görünüş açısından bayağı bir değişiklik olduğu aşikar. Artık hemen hemen tüm kullanıcıların bu yeni sistem hakkında fikri var. Bazılarına mükemmel bir güncelleme iken bazılarına göre bir takım eksikleri var. Eğer İOS 7 yüklemiş ve geri dönmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Yedekleme:

Telefonunuzun herhangi bir problemle karşı karşıya kalması durumu için yedekleyin. Yedeklemeyi isterseniz iTunes üzerine isterseniz de internette bulunan 3. parti yazılımlarla yapabilirsiniz ama mutlaka yedeklemeniz gerekmektedir Çünkü; telefonunuzu İOS 6 ‘ya çevirdiğinizde telefonunuzda ki her şey gidecek.

İOS 6’yı İndirin:

Telefonunuzu geri döndürebilmek için İOS6’nın en son sürümünü indirmeniz gerekiyor. Apple’ın sitesinden iOS 6.1.4 dosyasını indirebilirsiniz fakat indireceğiniz dosyanın uzantısının CDMA değil, GSM olması gerekiyor. Çok uğraşmak istemiyorsanız alttaki linkten kolayca iOS 6.1.4 sürümünü indirebilirsiniz. Burdan İndirin.

ios6_indir

 

DFU Modu:

iPhone’unuzu Device firmware Update moduna getirmeniz gerekiyor. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve  Home ile güç tuşuna 10 saniye basılı tutun. Daha sonra sadece güç tuşunu bırakın, Home tuşuna 10 saniye kadar daha basılı tutmaya devam edin. Ekran siyah kalacak fakat iTunes recovery modunda bir cihaz algılayacak. İşlem buraya kadar tamam!. iTunes’un karşınıza çıkartacağı tüm restore isteklerini görmezden gelin.

ios6_restore

 

iTunes programından iPhone panelinizi açın ve Restore iPhone butonuna windows’ta shift tuşuna basarak, mac’de option tuşuna basarak tıklayın.

ios_geri

 

Bu işlemleri yaptığınızda program size, daha demin indirdiğiniz restore dosyasının yerini soracak. Dosyanın yerini belirttikten sonra yüklemesini söyleyin. Tüm işlemler bu kadar!. Artık İOS7’den kurtularak İOS 6’ya geri dönmüş oldunuz.

Eğer yaptığınız işlemler sonucu sonuç alamadıysanız, Find My iPhone özelliğinin telefonunuzda açıklığından kaynaklanıyor olabilir. Telefonunuzu açıp Find My iPhone özelliğini kapatıp yukarıdaki işlemleri tekrar uygulayın.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ios66 İOS 6’ya Nasıl Geri Dönülür için yorumda bulun

    İOS 6’ya Nasıl Geri Dönülür için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İOS 6’ya Nasıl Geri Dönülür için ilk yorumu yapabilirsin.