Instagram’da Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram konum açma pek çok gönderimizde, konumumuzu da paylaştığımız fotoğrafaekleyebilme özelliği olarak tanımlayabiliriz. Böylelikle hem fotoğrafı nerede çektiğimizi ve hangi tarihte orda olduğumuzu kolaylıkla anlayabilir konuma gelebiliriz. Ayrıca marka sahibi ya da kurumsal bir sayfa yönetiyor isek, işletmemizin yerini de böylelikle daha kolay bir şekilde belirlemiş, takipçi ve müşterilerimize kolaylıkla sunmuş oluruz. Fakat eğer ki paylaşacağımız konum Instagram üzerinde çıkmıyor ise, mevcut uygulama üzerinde yeni konum oluşturma özelliği şu an için bulunmuyor. Peki yeni konum eklemek istersek nasıl bir yol izleyeceğimiz sorunsalına çözüm sunabilmek için önümüzde iki seçenek mevcut durumda. Öncelikli olarak Instagram’n bir konumu, Google Maps üzerinden aldığını biliyoruz. O halde Google Maps üzerinden konum ekleme işlemi yaparak konumumuzun Instagram’da çıkmasını sağlayabiliriz. Fakat bu işlem biraz uzun sürmektedir. Öncelikli olarak işletmenizin kaydını Google Maps üzerinde yapmanız gerekmekte bunun için de, belirttiğiniz adrese ait kayıt bilgilerini oluşturduktan sonra, konumuzun aktif olmasın beklemeniz gerekmektedir. Google bunun için bulunduğunuz adrese posta yoluyla tamamen ücretsiz bir şekilde doğrulama kodu göndermektedir. Bu süreç ise sizin Instagram sonradan konum ekleme sürenizi oldukça uzatabilir.

Google Maps yerine daha kolay ve daha hızlı bir şekilde konum ekleme özelliğini kullanabileceğiniz bir sosyal paylaşım aracı da ikinci seçeneğimiz olarak elimiz durmaktadır. Facebook konum eklemehem daha hızlı hem de daha pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Herkese açık konum sayfasının Instagram gönderilerine eklenmesi mümkündür. Böylelikle, Facebook’ta oluşturacağınız konum bilgisi, Instagram hesabınızla eşlenikse otomatik olarak Instagram hesabınızdan yapacağınız paylaşımlarda çıkacaktır. Böylelikle hem uzun bir süreç beklememiş olacaksınız hem de daha pratik ve keskin bir çözüm alabileceksiniz. Facebook ile Instagram’ın aynı şirket olması ile bu sürek aynı veritabanına eklenmiş halde olacaktır. Böylelikle, ister iOS ister Android cep telefonunuzdan ya da tabletinizden paylaştığınız gönderilere, eni konum ekleme özelliğini çok kolay ve hızlı bir şekilde halledebilmiş olacaksınız. Bu hem size zaman kazandıracak hem de şirketiniz ya da bireysel paylaşımlarınızda fotoğrafınızın konumunu takipçilerinize sunabileceksiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram’da Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Instagram’da Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram’da Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.