İnstagram Onaylı Hesap Nasıl Alınır ?

İnstagram’ın gittikçe büyüyen bir marka olduğunu anlayan kurum ve kuruluşlar, satış pazarlarını bu sosyal medya platformuna yönlendirerek bu kanal sayesinde satışlarını ve reklamlarını arttırmayı amaçladılar. Bu amaçlar doğrultusunda da pek çok farklı ünlü marka adına instagram hesabı açıldı. Bu hesaplardan zaman zaman kuruluş reklamları, zaman zaman da ürün tanıtımları yapılmaktadır. Bu sayede firma daha çok kitleye dolayısıyla da daha çok müşteriye ulaşacaktır. Kısacası sosyal medya, şirketler için bulunmaz bir nimet.

İnstagram’da onaylı hesap nedir ?

Onaylı hesaplar, her zaman her platformda bir markanın güvenilirliğini ve referansını belirten oldukça önemli değerlerdir. Sadece özel kişilerin ve özel kuruluşların alabileceği onaylı hesap ünvanı, genellikle sistem yöneticileri tarafından belirlenen hesaplara tanınan bir ayrıcalıktır. Bunun için yapılması gereken herhangi bir ön başvuru şartı yok. Sık sık kurumsal hesap analizine çıkan İnstagram yetkilileri, hesabın abone sayısının yeterliliğini ve kurumun varlığını araştırıyor. Eğer tüm bu maddelerin hepsinde başarılı bir kuruluşa sahipseniz, bir sonraki onay gününde sizin de hesabınız onaylanacaktır.

Onay’ın, sadece kurumsal hesaplarda yapıldığını söylemek doğru olmaz. Çünkü kişisel hesapları ile de İnstagram’dan onay almış pek çok ünlü var. Bu ünlü isimlerin başında Mark Zuckerberg ve Kevin Systrom var. Sosyal medya sektöründe kendilerini aşmış olan bu iki isim, sistem tarafından otomatik olarak onaylı hesap türüne yükseltilmiştir. Bu hesap türlerinin, normal hesaplarından hiçbir ayrıcalığı olmamakla beraber sadece sayfanın güvenilirliğini arttırmakta işe yarar.

İnstagram’da her onaylanmış hesap güvenilir midir ?

İnstagram üzerinden zaman zaman sahte hesaplar açılarak, bazı şirketler adına onay alınabilir. Bu işlemler kesinlikle yasal değildir ve İnstagram bu şekilde işlem yapan kullanıcıları cezalandırır. Tüm sahte hesapları da analiz edemeyen İnstagram, bu konuda kullanıcılarının yardımını beklemekte. Platformun iletişim bölümünden, sahte bir kişi, kurum veya kuruluşu temsil ettiğini düşündüğünüz sayfaları bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz ortalama 5 iş günü içerisinde okunarak değerlendirilmeye alınacak ve işlem sonucu size mail olarak bildirilecektir. Kısacası eğer ünlü biri değilseniz veya kendinize ait büyük ve popüler bir kuruluşunuz yoksa, İnstagram üzerinden onaylı bir hesaba sahip olmanızın imkansız olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Burcu Çakır Koç dedi ki:

  Sanırım hesabım spam olarak gözüküyor. Görüntüleme istatistiklerim 1 aydır ciddi bir düşüş yaşadı. Ne yapabilirim?

 2. sercan dedi ki:

  kullanici adim sercanaydn94 2 seneden fazladir bu hesabimi kullaniyorum ilk hesabim onaylatmak istiyorum

 3. yilmazakbalik7 dedi ki:

  Allah rızası için mavi tik istiyorum kullanıcı adım yilmazakbalik7

 4. Eran Küçük dedi ki:

  instagram hesap onaylatma cidden zor, facebook falan daha kolaydı.