Instagram Hikayeme En Çok Bakanlar

Instagram, hepimizin kullandığı, dünyanın en çok kullanılan mobil ağlarından birisi konumunda bulunmaktadır. Hem anlık hem kalıcı fotoğraf paylaşabilmek, hem bir çok kurumsal firmayı, markayı, ünlüyü ve fenomen karakterleri takip edebilmek açısından, diğer uygulamalara nazaran oldukça tercih edilen bir sosyal ağ platformudur.

Instagram hikaye özelliği geldiğinden beridir ise, anlık fotoğraf paylaşım seçeneği oldukça fazla kullanılır hale gelmiş durumda. Böylelikle, kalıcı olarak hesabınızdan paylaşmak yerine, 24 saat süre ile profilinizde kalacak ve daha sonra silinecek bir paylaşım yapma imkanınız doğmaktadır. Ayrıca hikâyelerinize bakan kişileri görebiliyor, bir nebze de olsa, profilinizin takip edildiğini, kimlerin sizin paylaşımlarınızı gördüğünü güncel ve anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

Instagram hikayeme bakanları göremiyorum gibi bir soru aklınızda var ise, hikayenizin en alt kısmında ortada bulunan göze benzer işarete tıkladığınızda, hikayenize bakan kişileri çok kolay ve sıralı bir şekilde görebiliyorsunuz. Instagram hikaye algoritması pek çok teoriye rağmen aslında sizin hesabınızla en fazla etkileşime geçen insanları en üstte gösterecek şekilde sıralamakta ve sıralama en az etkileşime geçen kişiye doğru ilerlemektedir.

Hikâyenizdeki sıralama hesabınızla, sizi takip edenlerin etkileşim sıralamasını göstermektefakat hikayelerinize bakan en çok kişiyi maalesef göstermemektedir. Çünkü mevcut olan şu andaki sistemde böyle bir özellik ne yazık ki bulunmamaktadır. Fakat hikayenizde en üst sırada bulunan kişinin sizinle en çok etkileşime geçtiğini biliyorsak bazı varsayımlar çıkartmamız mümkün oluyor. Bu ise, etkileşimi etkileyen faktörler. Beğeni, yorum yapma, yorum beğenme, hikaye izleme, hesabı ziyaret etme gibi parametrelerin çeşitli kombinasyonlarıyla yapılan bu algoritma net sonuç olmasa da Instagram hikayeme en çok bakanlar sorusunun bir nebze de olsa cevabı olmuş olur. Sonuçta sizin profilinizle en çok etkileşime geçen kişi sıralamada yeterince yukarıda olacaktır.

Bu şekilde Instagram hikaye sıralaması neye göre değişir sorusunun da cevabı verilmiş oluyor. Bu şekilde hem sizinle etkileşime geçen hesapları bilebilir, hem de kimler tarafından düzenli olarak takip edildiğinizi görebilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi en çok bakan kim net olarak bilemesek de, en fazla etkileşime girenden belirli varsayımlarda ilerleyebiliriz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram Hikayeme En Çok Bakanlar için yorumda bulun

    Instagram Hikayeme En Çok Bakanlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram Hikayeme En Çok Bakanlar için ilk yorumu yapabilirsin.