İnstagram Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Silme

İnstagram Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Silme

Bugün siz değerli okuyucularımız ile birlikte İnstagram hesap dondurma ve aynı zamanda İnstagram hesap silme konusu üzerinde durarak fikir edinmenizi sağlayacağız.Dünyanın kısa zaman içerisinde en çok kullanılan sosyal medya sistemlerinden birisi olan İnstagram, astronomik bir rakam ışığında bir süre öncesinde Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg tarafından satın alınmış ve kısa zaman içerisinde ciddi anlamda geliştirilmiştir.

İnstagram, sadece mobil üzerinden aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya sistemidir. Ancak hesap dondurma ve hesap silme işlemlerini bilgisayar üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun içinde aşamaları sizlere en net şekilde anlatarak fikir sahibi olmanıza yardım olacağız. Aşama aşama sizlere adımları anlatmak istiyoruz.

İnstagram Hesabını Geçici Olarak Silme (Hesabı Dondurma)

 • Bilgisayarınızdan instagram.com adresine giriş yapın yapın ve gelen ekranda GİRİŞ YAP butonuna tıklayın.
 • Gelen ekranda kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak girişi tamamlayın.
 • Sağ üst köşedeki insan ikonuna tıklayın ve profil sayfasına giriş yapın.
 • Kullanıcı adının yanında PROFİLİ DÜZENLE butonuna tıklayın.
 • Gelen ekranda profil bilgileriniz ve en altta GÖNDER butonunun sağ kısmında HESABIMI GEÇİCİ OLARAK KAPAT sekmesi yer alır, tıklayınız.
 • Gelen ekranda HESABINI NEDEN KAPATIYORSUN sorusuna bir yanıt seçerek yeniden şifrenizi giriyorsunuz ve altta beliren HESABI GEÇİCİ OLARAK KAPAT sekmesine tıklayarak hesabınızı sorunsuz bir şekilde kapatmış oluyorsunuz.

İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme (Hesap Kapatma)

 • Bilgisayarınızdan .instagram.com adresine giriş yapın yapın ve gelen ekranda GİRİŞ YAP butonuna tıklayın.
 • Gelen ekranda kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak girişi tamamlayın.
 • Sonrasında instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine giderek HESABINI SİL ekranına ulaşın.
 • HESABINI NEDEN SİLİYORSUN sorusuna yanıtınızı verdiğinizde aşağıda hesap silme butonu belirecektir. Hesabınızı sorunsuz şekilde kapatabilirsiniz.

İnstagram hesabını silme ve dondurma işlemlerinizi bu kadar rahat bir şekilde yapabilirsiniz ancak her ne olursa olsun mobil uygulama üzerinden bu işlemleri yapamadığınızı tekrardan hatırlatmakta yarar var.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. instagram-hesabini-gecici-veya-kalici-olarak-silme İnstagram Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Silme için yorumda bulun

  İnstagram Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Silme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnstagram Hesabını Geçici veya Kalıcı Olarak Silme için ilk yorumu yapabilirsin.