İnstagram H ne demek

İnstagram uygulaması son zamanlarda kendini bir hayli geliştirmiş ve geliştirmeye de devam etmektedir. En son yaptığı bir sürpriz ile kullanıcıların gönlünde taht kurmayı başarmıştı. Bu sürpriz de hikayeler kısmındaki canlı yayın oldu. Aslında canlı yayın diğer bir sosyal medya hesabı olan periscope işiydi ancak diğer sosyal medya hesapları da artık birbirlerinden görerek bu tip uygulamaları kendilerine lanse etmeye başladılar. Bunun da en güzel örneğini instagram da yaşadık.

İnstagram uygulamasını birbirinden farklı yenilikleri ve özellikleri vardır. Bu tip yeniliklerden birisi de artık kullanıcıların paylaştıkları fotoğraf ve ya videoların ne zaman paylaşıldığı bilgisinin verilmesi oldu. Bunu da görebilmek için bir örnek ile size açıklayalım. Sizin bir instagram hesabının olsun ve siz o instagram hesabınızdan bir arkadaşınızın profiline girin. Arkadaşınızın profiline girdikten sonra onun paylaştığı fotoğraflardan birini açın. Açtığınızın fotoğraf üzerinden bir konum bildiren bir yer bildirim yeri olacak. Onun altında fotoğraf ve fotoğrafında sol alt tarafında o paylaşılan gönderiyi kaç kişinin beğendiğine dair bir etiket olacaktır. Onun altında da gönderiye yapılan yorumları göreceksiniz. Ve de hemen altında o gönderinin yani arkadaşının paylaştığı fotoğrafın ne zaman paylaşıldığını dair bilgi yer alacaktır. Mesela arkadaşınız onu 2 hafta önce paylaştı diyelim orada yazacak olan yazı “2 h önce” olacaktır. Sizde buradan haftanın kısaltılmış hali ile yazımından o gönderinin ne zaman paylaşıldığını dair bilgiyi elde edeceksiniz. İnstagram h ne demek sorusuna verdiğimiz cevap sanırım sizi tatmin etmeye yetecektir.

İnstagram da sadece paylaşılan gönderiler de hafta ya da gün hesabı yapılmamaktadır. Hafta ve ya gün hesabı yapılan durumlarda kısaltılmış şekilde h ve g harfleri kullanılır. Eğer ki gönderiler saatler öncesine ait ise bu durum da 1 saat önce şeklinde ifade edilmektedir. Bu tip yenilikler sizlerin gönderilerin ne zamana ait olduğunu bilmenize yarayacak yeniliklerdir. İnstagram da kendini artık bu tip yenilikler ile geliştirmeye ve kullanıcılarını daha da çok memnun etmeye çalışmakla zamanla büyümektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İnstagram H ne demek için yorumda bulun

    İnstagram H ne demek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnstagram H ne demek için ilk yorumu yapabilirsin.