Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor sorusu son zamanlarda Instagram’a kayır olmak ya da şifre değiştirmek isteyen kişilere gelerek büyük bir sorun oluşmasına neden olmakta. 2017 yılı içerisinde kullanıcı sayısını büyük ölçütte artırmayı başaran platform, kullanıcıların telefon ya da maillerine güvenlik kodu gönderiminde sıkıntılar yaşamakta. Toplam kullanıcılara baktığımızda bu oranın %35 olduğunu ve her geçen gün artarak katlanamaz bir hale geldiğini söylemek istiyoruz. Internet ortamı içerisinde meydana gelen her sorunun elbette bir çözümü bulunmaktadır. Bu sorunları doğru algılamak, nerede ve ne şekilde meydana geldiklerini belirleyebilmek gerektiğini söylemeliyiz. Önelikle bu sorunun neyden kaynaklandığını dile getirerek sorun çözümünün nasıl olması gerektiğine bakmak istiyoruz.

Instagram Güvenlik Kodu Sorunu Neden Olur?

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor sorunu aslında kişilerden kaynaklanmadığını, sorunun temelinin Instagram’a ait olduğunu söyleyebiliriz. Bir anda yüksek trafik alan Instagram sunucuları yüksek sayıda istek gelmesi durumunda bazı işlemleri geri plana atarak iptal edebilmektedir. 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, her gün milyonlarca adet güvenlik kodu gönderiminde yapmaktadır. Sunucuların zora düşmesi sonucunda gelmeyen güvenlik kodları kişilerin sahip olduğu hesapların devre dışı kalmalarına neden olabilmekte. Bu sorunun çözümüne gelecek olursak;

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunun Çözümü

Instagram, gelen güvenlik kodu sorgulama işlemlerini genel olarak sahip olduğu yerel sunucular üzerinden göndermekte. SMS ya da Mail üzerinden yerel sunuculara çok fazla baskı olması durumunda sunucular lokal hale dönüşerek bağlı bulunduğu bölgelerdeki kişilerin isteklerine cevap vermeye çalışmakta. Bu duruma çözüm olarak aşağıdaki işlemleri yapmanız durumunda SMS ya da Mail üzerinden güvenlik kodları alabileceğinizi belirtmek istiyoruz.

  • Sahip olduğunuz hesaplardan tamamen çıkış yapın.
  • Telefonunuz Ayarlar bölümünden Instagrama giriş yaparak uygulama verilerini ve çerezlerini temizleyin.
  • Google Play Store ya da Apple Store içerisinden en çok indirilen bir VPN indiriminde bulunun. İndirip kurduğunuz VPN sürümünü çalıştırınız.
  • Instagram’ı tekrardan açarak hesabınıza giriş yapın. Güvenlik Kodu bölümünde istek görmeniz durumunda SMS ya da Mail üzerinden kod gönderilmesini isteyin.
  • VPN, farklı bir bölgeden talep göndereceği için talebin %100 olarak işe yaradığını, SMS ya da Mail üzerinden kodun sizlere geleceğini görebileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor için yorumda bulun

    Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor için ilk yorumu yapabilirsin.