İnstagram Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu Sorunu

 

Büyük ölçüde instagram’daki yoğunluk ve alt yapı eksikliğinden meydana gelen bir sorun olarak karşımıza çıkan bilinmeyen ağ hatası, çok sayıda kullanıcının başına gelen en önemli ve en bilindik sorunlardan bir tanesidir ancak bu sorunun çözümü de oldukça basit ve dilerseniz bu sorunun çözümüne hep birlikte göz atalım.

  1. YÖNTEM

İnternet bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. En basit çözüm olarak resetlemek ve internet bağlantınızı kapatıp açmak da zaman zaman çözüm olacaktır.

  1. YÖNTEM

Wifi’ı kapatıp bir de mobil veri giriş yapmayı deneyin ve eğer başarılı olursanız bu sorunun internet bağlantınızdan kaynaklandığını tespit edebilir ve çözümü bunun üzerine kurabilirsiniz.

  1. YÖNTEM

İnstagram kaynaklı bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemek ve yeniden kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Zaman zaman veri kullanımının çok fazla olmasından dolayı da bu tür bir hata alabiliyorsunuz ve arka plandaki çerezleri temizleyerek de sorunu çözebiliyorsunuz. Kesin yöntem olarak uygulamayı silip yeniden yüklemek gösteriliyor ancak hali hazırda bu yöntemi deneyerek sorunu çözemiyorsanız, sorunu instagram çözüm merkezinden iletebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Sosyal mecraların an itibarı ile en büyükleri arasında gösterilen instagram, her geçen gün biraz daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi başarıyor ve her geçen gün sahip olduğu üye sayısını da en iyi şekilde arttırıyor.

Kesin Çözüm!

Dns ayarlarınızı değiştirmeyi denediniz mi? Sorun, internet bağlantısından kaynaklandığı için çözümünü de dns ayarlarımızı değiştirerek kesin olarak çözebiliyoruz. Google Dns yapılanması ile birlikte sizler de bu sorunu ortadan kaldırabilir ve instagram’a giriş yapabilirsiniz. Dns değiştirmeniz telefonlarınıza ve ağ yapısına herhangi bir şekilde zarar vermeyecektir ve yukarıda da belirttiğimiz gibi kesin çözümdür.

Android Telefonlarda Dns Değiştirmek İçin Tıklayınız...

İphone Telefonlarda Dns Değiştirmek İçin Tıklayınız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Buse dedi ki:

    Biri bana yardm edeblir mi