İlber Ortaylı Seyahatnamesi Pdf

İlber Ortaylı Seyahatnamesi Pdf İndir

Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından kaleme alınan İlber Ortaylı Seyahatnamesi, 2013 yılında basılmıştır. Kitap, günlük ve anı kategorilerine ait olup, seyahatname eserleri severler tarafından oldukça beğenilmiştir. Sayfa sayısı 304 olan bu kitap, entelektüel bir anlatıma sahiptir. Günlük ve anı türlerinin, en başarılı örnekleri arasında yer almaktadır.

İlber Ortaylı, uzun bir seyahat ve anılarını anlattığı Seyahatname ile ilgili “Seyahat etmek benim gençliğimden, hatta ta çocukluğumdan beri heyecanlandığım bir uğraştır. Görmek, harita üzerinde tespit ettiğim yerlere gitmek, coğrafya öğrenimimde benim için vazgeçilmezdir. Türkiye gibi önemli bir coğrafyayı ve tarih alanını öğrenmek için onun kuzeyindeki Güney Rusya ve Kafkasya, doğusundaki İran ve Hindistan, güneyindeki Suriye, Filistin ve Mezopotomya’nın yanı sıra Balkanları ve Akdeniz ülkelerini anlamak da kaçınılmazdır.”diyerek, düşünce ve kendi yorumlarını ortaya koymuştur.

İlber Ortaylı Seyahatnamesi Genel Bilgiler

İlber Ortaylı Seyahatnamesi kitabı, Timaş Yayınları tarafından basılmıştır. Kitabın kapak tasarımında, İlber Ortaylı portresi yer almakta ve “Moskova’dan Venedik’e, Tahran’dan Endülüs’e, Roma’dan Barselona’ya geniş bir coğrafyada seyahate hazır mısınız?” cümlesi ile de kitabın içeriği kısaca belirtilmektedir.

Kitabın fiyatları genel olarak 16-23 TL arasında olmaktadır. Fiyatlar, satışın yapıldığı yere ve cilt özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. 304 sayfa olduğu bilinen bu kitapta, İlber Ortaylı, yaptığı seyahat ile ilgili bilgiler vermiş, günlük tutmuş ve anılarını yazmıştır. Bu kitap, geniş bir seyahatin, İlber Ortaylı’nın gözüyle ve sözüyle ifade edilmesi olup, seyahat severlerin fazlaca ilgisini çekecek bir nitelik taşımaktadır.

İlber Ortaylı Seyahatnamesi Özeti

İlber Ortaylı Seyahatnamesi eseri, Türk Edebiyatının, seyahatname türündeki en iyi örnekleri arasında yer almaktadır. Kitapta, çok geniş bir coğrafya üzerinde yapılan bir seyahat anlatılmıştır. Orta Asya’dan Avrupa’ya, Kafkaslar’dan Ortadoğu’ya kadar, 45 yıldır seyyahlık yapan İlber Ortaylı’nın, bu seyahat ve gezinti yaptığı coğrafya ile ilgili yorumları, düşünceleri ve anıları yer almaktadır. Okurken gezme imkanı bulan Profesör Doktor İlbey Ortaylı, gezi, anı ve günlük türlerini kapsayan, müthiş bir içeriğe sahip olan seyahatnameyi, son derece profesyonel bir dille kaleme almış olup, tüm seyahat yazısı severlere hitap etmektedir.

İlber Ortaylı Seyahatnamesi Oku

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İlber Ortaylı Seyahatnamesi Pdf için yorumda bulun

    İlber Ortaylı Seyahatnamesi Pdf için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İlber Ortaylı Seyahatnamesi Pdf için ilk yorumu yapabilirsin.