İBS İle Kariyer Planı

İBS İle Kariyer Planı

 

Eğitim sistemi ve üniversitelerde verilen mesleki eğitimin yetersizliği, yeni mezunların iş hayatına adım atmalarını zorlaştırıyor. Günümüzde hemen hemen herkesin üniversite mezunu olması, işverenlerin artık farklı kalifikasyonlara dikkat etmesine neden oluyor. Bu noktada da iş hayatındaki tecrübe ve mesleki bilgiler ön plana çıkıyor. Üniversiteden yeni mezun olan bir kişinin yeterince iş tecrübesi olamıyor. Bu noktada katılım sağlanan sertifika programları, özgeçmiş açısından büyük önem taşıyor. Bir yeni mezunun özgeçmişinde bulunan eğitim sertifikaları, onun başvuru esnasında diğer adayların önüne geçmesini sağlıyor. Bugün büyük bir kurumsal şirket bir iş ilanı yayınladığında, bu ilana binlerce kişi başvuruyor. Eleme aşamasında eğitim sertifikaları işveren nezdinde büyük bir artı olarak görülüyor. İBS tarafından düzenlenen eğitim programları sonucunda alınan sertifikalar hem Türkiye içinde hem yurtdışında işverene sunulabiliyor. İBS kurumunun sahip olduğu uluslararası akreditasyon belgesi, alınan derslerin yurtdışında da kredi olarak saydırılabilmesini sağlıyor.

İstanbul Business School bünyesinde uzun dönemli eğitimler, kısa dönemli eğitimler, yeni mezun programları, kurumsal eğitimler ve tek seferlik workshoplar düzenleniyor. Bu programların her biri farklı meslek kollarına hitap ediyor. Üniversite hayatını henüz geride bırakmış olan kişiler, yeni mezun programlarına büyük ilgi gösteriyor. Bu programlarda yeni mezunların potansiyellerini keşfetmeleri, yeni beceriler kazanmaları, iş hayatlarında kendilerine faydalı olacak kişilerle tanışmaları ve tüm bunlarla kariyerlerinde hızla ilerlemeleri amaçlanıyor. İBS yeni mezun programlarında gerçek İK profesyonelleri ile yapılan mülakatlar, iş hayatına adım atma esnasında tüm senaryolara karşı hazırlıklı olunmasını sağlıyor.

İBS kısa dönem eğitimlerinde ise 4 hafta gibi oldukça bir sürede, geniş bir müfredat katılımcılara aktarılıyor. İBS Micro MBA programları finans, insan kaynakları, liderlik, pazarlama, sosyal medya ve e-ticaret gibi mesleklerin eğitimlerinden oluşuyor. Bu eğitimlerde katılımcılara en güncel mesleki bilgilerin yanı sıra gerçekten yaşanmış iş tecrübeleri aktarılıyor. İBS eğitmenlerinin her biri, Türkiye’nin en büyük kurumsal şirketlerinde uzun yıllar yöneticilik yapmış kişiler. Dolayısıyla bu kişilerin aktardığı gerçek iş tecrübeleri, hiçbir kitaptan edinilemeyecek derinlikte bir bilgi birikimi sağlıyor.

İstanbul Business School eğitimlerinde workshoplara büyük önem veriliyor. İBS eğitim programlarının hemen sonrasında katılımcıların aktif bir şekilde rol alacakları workshop çalışmaları yapılıyor. Örneğin dijital pazarlama ve sosyal medya eğitimi sonrasında katılımcılardan 360 derece bir marka dijital pazarlama planı oluşturmaları isteniyor. Bu çalışma katılımcıların haftalar boyunca öğrendikleri mesleki bilgileri, gerçek hayatta ne şekilde kullanabileceklerini öğretiyor.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. istanbul-business-school İBS İle Kariyer Planı için yorumda bulun

    İBS İle Kariyer Planı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İBS İle Kariyer Planı için ilk yorumu yapabilirsin.