Html Etiketlerin Browser Uyumlulukları

Merakla beklenen konulardan bir tanesi de; ”HTML etiketlerinin browserları ile uyumlulukları”. Kodcu arkadaşların sürekli olarak kullandığı ve browser ile ne kadar uyumlu olduklarını merak ettiği konulardan bir tanesi olan bu konuyu sizlerle bugün ele alacağız ve sizlere bu kodların uyumluluğunu yazacağız.

Html Etiketlerin Browser Uyumlulukları

Bilindiği üzere her geçen yıl veya her geçen ay yeni bir kod daha dahil oluyor listeye. Hatta HTML’nin havası söndü diyebiliriz. HTML yerine geçtiğimiz yıllarda HTML5 getirildi ve bu kod yapısıyla birlikte insanlar artık daha farklı ve daha güzel görsel şablonlar oluşturmaya başladı. Özellikle videolarda HTML5 yardımıyla daha iyi işler ortaya çıkartıldı. İnternette araştırma yaptığınız zaman bir çok video tasarımının HTML5 ile yapıldığını görebilrisiniz.

HTML’nin geçmişten günümüze gelmesi ve bir çok konuda bizlere yardımcı olması şüphesiz bir gerçektir. CSS ile birlikte bizlere harika tasarımlar çıkarttı ve bizlerin hayatını süsledi. Şimdilerdeyse artık HTML’nin ne kadar browserlarla uyumlu olup olmadığı tartışılıyor. HTML’nin altında bir çok kod var ve bu kodların hangisi browserlarla yani tarayıcılarla uyumlu bir şekilde çalışıyor?

Bundan ziyade artık HTML kullanmayı bırakıp HTML5 öğrenmeniz gerekiyor. Tabii; ”tittle, head, body, desc, mark” gibi etiketlerini kesinlikle unutmamanız gerekiyor zira bu etiketler olmazsa olmaz diyebiliriz çünkü bir kod yapısı kesinlikle head ve body’den oluşmak zorunda. HTML ve CSS birlikte uyumlu bir şekilde çalışabiliyor fakat CSS’e gelen güncellemeler ne olacak? CSS’de de aynı şekilde bazı kodlar kaldırıldı ve bir çok kod deaktif hale getirildi. Dediğimiz gibi kesinlikle HTML yerine HTML5 öğrenin fakat HTML’de yer alan kodları da öğrenmeye çalışın yani belli başlı kodları öğrenin.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. html22842202 Html Etiketlerin Browser Uyumlulukları için yorumda bulun

    Html Etiketlerin Browser Uyumlulukları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Html Etiketlerin Browser Uyumlulukları için ilk yorumu yapabilirsin.