HGS İle Geçiş Yapmak Daha Kolay

HGS İle Geçiş Yapmak Daha Kolay

Köprü ve otoyollarda geçiş sistemi olarak kullanılan HGS, şu zamana kadar hayatımıza girmiş en avantajlı geçiş sistemidir. Bu sistemi kullanarak son derece rahat bir şekilde geçiş yapabilir ve hiç durmadan yolumuza devam edebiliriz. Trafik sorunu yaşatmayan, uzun kuyruklar oluşmasını engelleyen bu sitem ile geçiş yapmak oldukça kolaydır. Sadece sizlere verilen kartların içerisine HGS bakiye yükleme işlemi yapıyor ve sonrasında HGS gişelerinden geçiyorsunuz. Yapacağınız işlemler bu kadar basittir. Aracınızın ön camında bulunan çipli etiket sayesinde hızlı geçişlerde bakiyeniz kartınızdan tahsil ediliyor ve sizler rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Dikkat etmelisiniz ki, HGS ile OGS aynı anda kullanılmaktadır. Eğer HGS yerine OGS gişelerinden geçerseniz, geçiş ihlali yapmış olursunuz.

HGS ile aynı anda kullanılan OGS, bazı durumlarda sürücülere zor anlar yaşatabilmektedir. Özellikle acemi sürücüler HGS gişelerinden geçmek yerine OGS gişelerini tercih edebilmektedirler. Eğer OGS gişelerinden geçerseniz geçiş ihlali yapmış olursunuz ve bunun sonucunda HGS ceza ödeme zorunda kalırsınız. Son derece cep yakabilen bu cezalar nedeniyle oldukça fazla rakamlar ödeyebilirsiniz. Kesinlikle oldukça olumsuz sonuçlara ulaşabilen geçiş ihlalleri sadece yanlış gişelerden geçince değil, aynı zamanda bakiyeniz yetersizken de olabilir. Bu nedenle bakiyenize son derece dikkat etmeli, ona göre geçiş yapmalısınız.

HGS kartınızda yeteri kadar bakiye yoksa, HGS yükleme işlemi yapmalısınız. Aksi takdirde cezalar ile karşılaşabilir ve 10 katı ceza ödemek durumunda kalabilirsiniz. Eğer bunu istemiyorsanız, kesinlikle bakiyenizi her zaman yeteri seviyede tutmalısınız. Bunun için anlaşmalı banka şubelerine veya internet şubelerine girebilirsiniz. Dilerseniz anlaşmalı benzin istasyonlarından da yüklemenizi yapabilirsiniz. Bunlara ek olarak PTT paramatikleri, şubeleri ve internet şubeleri HGS yükleme işlemleri için kullanılabilir. Hemen siz de bunlardan birini tercih edin ve geçiş ihlali yapmayın. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi arıyorsanız, kesinlikle bu siteyi ziyaret edebilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. hgs-kart HGS İle Geçiş Yapmak Daha Kolay için yorumda bulun

    HGS İle Geçiş Yapmak Daha Kolay için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak HGS İle Geçiş Yapmak Daha Kolay için ilk yorumu yapabilirsin.