Hazal Kaya Biyografisi

Türkiye’ nin genç yıldızları arasında yer alan Hazal Kaya, oynadığı her dizide izleyicinin gönlünde taht kurmayı başarıyor. Peki, Hazal Kaya kimdir, nerelidir, boyu kaç ve kaç yaşında? Tüm bu soruların yanıtını Hazal Kaya biyografisinin devamında bulabilirsiniz.

1 Ekim 1990’da İstanbul’da dünyaya gelen dizi ve film yıldızı Hazal Kaya, 1.60m boyunda. Leyla İle Mecnun adlı efsane dizinin başrol karakteri olan Ali Atay ile sevgili olan Kaya, 2006 yılından bu yana ekranlarda çeşitli yapımlarda boy gösteriyor. 2006 yılında Sıla dizisi ile televizyon ekranlarına merhaba diyen güzel oyuncu, daha sonra Taşların Sırrı, Acemi Cadı ve Genco dizilerde yardımcı rollerde yer aldı. Hazal Kaya’nın oyunculuk kariyerindeki ilk büyük rolü ise Aşk-ı Memnu dizisindeki Nihal rolüydü.

Aşk-ı Memnu dizisinden sonra yıldızı daha da parlayan Hazal Kaya, daha sonra Behzat Ç. adlı dizide Berna Ç. rolüyle karşımıza çıktı. Başrolünde yer aldığı ilk yapım ise Çağatay Ulusoy’la birlikte yer aldığı Adını Feriha Koydum dizisi oldu. Dizideki rolüyle uzun süre hafızalardan silinmeyen Kaya, Çalgı Çengi, Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm, Ay Büyürken Uyuyamam, Bu Son Olsun, Mavi Dalga, İtirazım Var ve Kırık Kalpler Bankası gibi filmlerde de rol aldı. Başarılı bir kariyere sahip olan Hazal Kaya, birçok reklam filminde de izleyicinin karşısına çıktı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hazal-kaya-biyografisi Hazal Kaya Biyografisi için yorumda bulun

    Hazal Kaya Biyografisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hazal Kaya Biyografisi için ilk yorumu yapabilirsin.