Ana Sayfa / Hata Kodu : 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası

Hata Kodu : 05 Red Onaylanmadı Pos Hatası

            Pos makinaları ve kredi kartlarının hayatımızdaki yerini herkes biliyor. Günlük hayatta yaptığımız işlerin çoğunu kredi kartı ya da banka kartı ile yapıyoruz ve ödemelerimiz için kullandığımız bu teknolojik detayları da ona göre belirliyoruz. 05 red onaylanmadı pos hatası alabilir ve bu hatanın nedenini merak etmiş olabilirsiniz.

pos-hatalari

Gelin hemen üzerinde duralım ve konuyu derinlemesine incelemeye başlayalım.
Bu hata genellikle müşterinin kredi kartı ile oluşan bir hatadır ve çekme limiti söz konusu olduğu zaman karşımıza çıkar. Yani ihtiyaçlarınız dahilinde yapacağınız alışverişlerinizde şayet günlük bir limit var ise (mesela günlük 1 defa kart çekimi ya da günlük 400 tl limitinde bir alışveriş gibi), limiti geçince bu hatayı alırsınız. Yani hata kodu 05 numarayı alırsanız, bilin ki 5 numaralı kod söz konusu sorunun müşterinin kartında olduğunu belirten bir sorundur. Bu sorunun çözümü için, müşteriniz,  çalıştığı bankanın müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve bu görüşme sonrasında çeşitli detaylara ulaşabilir. Hemen hemen her banka ile ilgili bir sorun olarak görülebilecek bu durumları çözmek için tek yapmanız gereken online çözümleri ortaya çıkarmanız olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve ihtiyaçlarınız için üretilen çeşitli detayları sizler de incelemeye başlayın. Herkes için sunulan, ön plana çıkarılan ve çeşitli fırsatlar bazında kaliteli ve yenilikçi bir çalışma kapsamı oluşturan sitemiz, pek çok teknolojik konuda hizmet sunmaya, sizlere yeni bilgiler aktarmaya devam ediyor. Zaman kaybetmeyin ve aklınıza gelen konular ile ilgili bütün merak ettiklerinizi sitemiz üzerinden incelemeye başlayın. Ayrıca aradığınız bir konu yok ise, iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.


2 Yorumlar

  • Merhaba,
    Daha önce harcamış olduğunuz miktarların yüklediğiniz miktardan düşük olduğuna emin misiniz ?
    Birde geçenlerde bazı poslarda sıkıntı oldu belki bu yüzdende olmuş olabilir bu iki sorunu kontrol edip dönüş yapar mısınız ?

  • Selamın Aleyküm ben 19/12/2016 pazartesi gunu ininal master card aldım. Aldigim gunu 20 tl yukledim 20/12/2016 A101 de Ve Çınar Marketten Alışveriş yaptim 6 Tl tuttu odedim 14 tl kaldi 21/12/2016 Yine Çınar Markete gittim 3.50 Tl harcadim 11.TL.20KRS kaldi aksam A101 gittim. Karti verdim sifremi girdim Red-Onaylanmadı dedi 5 dk sonra Tuna Süpermarkete gittim Yine Aynısını dedi Yardımcı olurmusunhz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.