• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Hacet, Dilek, Murat İçin Okunacak Dualar

Hacet, Dilek, Murat İçin Okunacak Dualar

1- Eline geçmesi zor olan herhangi bir işin, bir davanın, bir memuriyetin, bir sınavın lehine neticelenmesini isteyen kişi Fetih Suresini bir haftada toplam 41 adet olacak şekilde “cumartesi günü 1 kere, pazar günü 3 kere, pazartesi günü 5 kere, salı, çarşamba ve perşembe günleri 7 kere, cuma günü de salâ vakti gelmeden önce 11 defa” okur ve işin ciddiyetine göre 3 hafta veya daha fazla devam ederse o kişinin isteği Allah’ın izniyle mutlaka yerine getirilir.

2- Herhangi bir yere göndereceğiniz mektup, dilekçe, iş başvurusu formu… vs gibi bir evrakın satır aralarına aşağıdaki duayı yazmayan bir kalem veya kürdanla yazıp öyle gönderirseniz alacağınız cevap isteğiniz doğrultusunda müspet olur, dileğiniz yerine getirilir.

Hacet, Dilek, Murat İçin Okunacak Dualar

 

“Bismillâhirrahmanirrahim. Vaadallahüs sabirine nasran. Ve kaddere limen yetevekkele aleyhi ecren. Ve şeraha limen yüfevvizu ileyhi sadren. Fe inne maalusri yüsren, inne maal usri yüsra. İnne kitabel ebrari lefi illiyyin. Ve ma edrake ma illiyyun. Kitabün merkum. Yeşhedühül mukarrebun.

3- Hangi konuda olursa olsun bir haceti olan kimse kıbleye karşı oturarak (1000)defa “Bismillâhirrahmânirrahîm” dedikten sonra Allah rızası için iki rekat namaz kılıp “Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve eshabihî ecma’ıyn” diyerek hacetini söyler ve arkasından yine (1000)defa Besmele-i Şerîfeyi okuyup tekrar iki rekat namaz kılarsa ve bu şekilde aynı sırayı izleyerek (12.000) Besmeleyi tamamlarsa ve sonunda da (11)defa salâtü selâm okuyarak hacetini Allah’tan isterse, haceti ne olursa olsun biiznillahi Teâlâ tarafından kabul olunur.

4- Yedi gün boyunca her ne niyetle okunursa okunsun (786) defa Besmele-i Şerîfe’yi kesintisiz okumaya devam eden kişinin isteği Allah tarafından gerçekleştirilir.

5- (786) defa Besmele-i Şerif okuduktan sonra iki rekatta bir selam vermek şartıyla altı rekat namaz kılınır. Namazın her rekatında (1)adet “Fatiha Suresi” ve (15)adet “Elem neşrah leke sadrak ” suresi okunmalıdır. Namaz bittikten sonra ellerini kaldırıp (118)defa aşağıdaki duayı okursa her ne niyet ve maksatla okunmuş olursa olsun Biiznillahi Teâlâ istediği şeye kavuşur.

Hacet, Dilek, Murat İçin Okunacak Dualar

“Allahümme innî es’elüke bifazli Bismillâhirrahmânirrâhim ve es’elüke bi azameti Bismillâhirrahmânirrâhim. Ve es’elüke bi celâli ve senâi Bismillâhirrahmânirrâhim. Ve es’elüke bi heyeti Bismillâhirrahmânirrâhim. Ve bi hürmeti Bismillâhirrahmânirrâhim. Ve bi hurmetin ve melekûtün ve kiriyâin Bismillâhirrahmânirrâhim. Ve bi’ızzeti kudretin Bismillâhirrahmânirrâhim. İrfa’kadrî ve yessir emri ve ecbür kesrî ve ağni fakrî ve etıl umrî bi fazlike ve keremike ve ihsânike yâ men hüve Kâf Hâ Yâ Ayın Sâd Hâ Mîm Ayın Sîn Kâf Elif Lâm Mîm Elif Lâm Râ. Bi sırrı İsmillâhil a’zam. Allahü lâ ilâhe illâ hüvel Hayyül Kayyûmül Aliyyil Aziymül Ekremi Zül Celâli Vel İkrâmi ve es’elüke bi celâlil heybeti ve bi’ızzeti ve es’elüke bi kibriyâil azameti ve bi ceberûtil kudreti en tec’alenî minelleziyne lâ havfün aleyhim ve lâ yahzenûn. Es’elüke bi devamil bekai ve zıyain nûri en tec’alenî minessalihıyne. Es’elüke bi husnil behâi ve bi işrâki vechikel keriymi en tedhulenî bi rahmetike fî cennâtin ne’ıymî yâ Rabbel Âlemiyne ve sallâllahü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim.”

6- Her hangi bir hacetinin gerçekleşmesini isteyen kişi (9.000)defa “Yâ Lâtif” ismi şerifini okuduktan sonra (200) defa da aşağıdaki duâyı bir kerede hiç kimseyle konuşmadan okursa Cenab-ı Hakk isteğini yerine getirir, başındaki belayı ve zorluğu giderir.

Hacet, Dilek, Murat İçin Okunacak Dualar

 

“Kul men yünecciyküm min zulümâtil berri velbahri tedûnehû tedarru’an ve hufyeten lein enceytenâ min hâzihî lenekûnenne mineşşâkiriyne kulillâhü yünecciyküm minhâ ve min külli kerbin.”

7-  İki rekat namaz kıldıktan sonra kıbleye karşı oturup (1.000)defa “Yâ Lâtif” esmâsını okur, sonra da aşağıdaki duâyı (3)defa okur sonra tekrar  (1.000)defa “Yâ Lâtif” ve (3)defa aşağıdaki duayı okumaya (16.641) tane “Yâ Lâtif” olana kadar devam eden kişinin her ne muradı varsa biiznillâhi Teâlâ hâsıl olur.

 

Hacet, Dilek, Murat İçin Okunacak Dualar

 

“Allahümme ente akrebü min külli kariybin ve ekremü min külli keriymin ve ecvedü min külli cevâdin ve ahfezu min külli hafiyzın ve eltafü min külli lâtiyfin es’elüke bismikel lâtîfü en tüsahhıre lî min halkıke men yakdı hâceti ve yedfe’u annî hasmî ve yüncînî mimmen zalemenî ve âdâni bi hakkıke Yâ Lâtifü Yâ Lâtifü Yâ Lâtifü eltafü bî ındeşşedâidi ve neccinî minel mekâyidi küllihallahü lâtîfün bi ıbâdihî yerzüku men yeşâü ve hüvel kaviyyül azîz.”

8- Bir kimsenin Allah-u Teâlâ’dan bir haceti varsa veya her hangi bir sıkıntı, keder, müşkilat veya beladan kurtulmak isterse gece yarısından sonra kalkıp Allah rızası için iki rekat namaz kıldıktan sonra kıbleye karşı oturarak aşağıdaki duayı okursa Allah’ın izniyle her türlü bela ve sıkıntılardan kurtulur, her haceti yerine gelir.

Hacet, Dilek, Murat İçin Okunacak Dualar

“Allahümme salli ve sellim alâü seyyidinâ ve mevlâna Muhammedin tehullü bihâv akdün ve tüfricü kürbetî ve tenkızünî bihâ min vahletî ve tekiylü bihâ usreti ve takdî bihâ hâcetî.”

9- Hacet Namazı: İmam-ı Şafî (ra)’den bildirilmiştir. Herhangi bir haceti olan kimse abdest alarak iki rekat namaz kılar. Birinci rekatta (1) Fatiha Suresi ve (10) Kâfirun Suresi; İk,nci rekatta (1) Fatiha Suresi ve (10) İhlas Suresi okunur. Selam verdikten sonra secdeye kapanarak aşağıdaki iki duayı da (10)’ar kere okursa ve hacetini dile getirirse Biiznallahi Teâlâ isteğine kavuşur.

“Sübhânallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illâllahü vallahü ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym.”

“Rabbenâ âtinâ fiddünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr.”

 

 

Bir önceki yazımız olan Müşteri Celbi ve Bereket Duaları başlıklı makalemizde Bereket için dua, Bol Kazanç ve Bereket Duaları ve Müşteri Celbi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

17 yorum

 1. Dilek Duası ve Benzer Pek Çok İçerik Size Özel | Örgü Modelleri, Anlatımlı Örgü Modelleri dedi ki:

  […] ya da haber içerikleri ile dolu ve dualarla ilgili bilgilere erişmekte bu yüzden zor oluyor.Dilek duası arayanlar internette site site dolaşmak  yerine merakligencler.net adresine gelin istediklerinizi […]

 2. […] konuda bilgi alabileceği yararlı konuları okuyacağı bir siteyi tanımak ister. Ne arıyoruz? dilek duası ya da gündeme dair konular bize hepsini verecek internet okuyucularına özel bir yer olmalı […]

 3. […] sizde dilek duası mı arıyorsanız? Hemen gelin siteye ve dualara ait bilgilere ilk siz sahip olun. Sitenin amacı […]

 4. […] istiyorum. Dini konularda en doğru bilgiler aradıklarınız kısaca herşey sitede yer alıyor. dilek duası ve benzeri dualarda sitede yer almakta, öğrenmeyi sevenler her konuda  bilgi sahibi olmalıyım […]

 5. Dilek Duası Nedir? - Yenimodeller.net En yeni Giyim ,Dekorasyon ,giyim, aksesuar, takı modelleri dedi ki:

  […] çok istediğiniz bir şeyin gerçekleşmesi ve işlerinizde başarıya ulaşmak için de dilek duasının tüm detaylarına da buradan ulaşabilirsiniz. En önemli şey ilk önce çabalamak, […]

 6. Hayata dair merak edilenler - Aktuel Kadın | Kadın, Diyet, Moda, Güzellik, Sağlıklı Yaşam dedi ki:

  […] istediğiniz konuyu bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Ayrıca sitede bulunan hacet, murat, dilek duası gibi dua türleri ve içerikleri hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu dilek duaları […]

 7. […] oluştuğuna inandığımız dualar da yine merakligencler.net sitesinde mevcuttur. Hacet, murat ve dilek duasının nasıl ve ne şekilde okunacağına dair en ayrıntılı ve açıklayıcı bilgiler […]

 8. Allaha dualarımız ile yaklaşmalı ve Allaha sığınmalıyız. Ellerimiz semaya açıp dualarımızı eksik etmemeliyiz
  Güzel paylaşımınız için teşekkürler

 9. Dualar ile ılgili gayet güzel bir paylaşım
  Her namazda mutlaka dua edilmelidir.
  Şüphesi Allah CC. Kudreti çok büyüktür.

 10. Böyle bir dua aradım ve ulaştım emeğinize sağlık detaylı bir şekilde olması daha iyi olmuş. Yayın hayatınızda başarıları dilerim.

 11. Başarılı ve bilgilendirici paylaştıklarınızı takip ediyirum yine  her zamanki olduğu gibi güzel bir konu hakkinda detaylı bilgileri bizlere aktardınız! Teşekkür ederiz

 12. Başarılı ve bilgilendirici paylaştıklarınızı takip ediyirum yine  her zamanki olduğu gibi güzel bir konu hakkinda detaylı bilgileri bizlere aktardınız! Teşekkür ederiz

 13. Resmen bütün duaları listelemişsiniz.
  Paylaştığınız dualar herkesin ilgilenmesi gerekken dualardan. Yararlı bir yazı olmuş. Başarılar.

 14. Islam dini ve müslümanlık dini kadar güzel bir din yoktur. Bu konunuz ile ılgili  fikrim çok güzel bir paylaşımi tüm insanlara iletmişsiniz
  Yayın hayatınızda başarılar

 15. Aydınlatıcı bir yazı olmuş elinize sağlık dualar bizim için Allah’a yakın olma kaynağımız

 16. Aydınlatıcı bir yazı olmuş elinize sağlık  dualar bizim için allah'a yakın olma kaynağımız

 17. Başarılı ve bilgilendirici paylaştıklarınızı takip ediyirum yine her zamanki olduğu gibi güzel bir konu hakkinda detaylı bilgileri bizlere aktardınız! Teşekkür ederiz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YENİ
 • YORUM