Ana Sayfa / Teknoloji / Hacet Dilek Murat İçin Okunacak Dualar

Hacet Dilek Murat İçin Okunacak Dualar

Hacet Dilek Murat İçin Okunacak Dualar

Dualar Rabbimizle iletişim kurmamızı sağlar. Aciz varlıklar olarak O’ndan istekte bulunmak için dua ederiz. Genel olarak ahirete dair isteklerimiz için dua ederiz. Cehennem azabından korunma, günahların affı gibi konularda avuçlarımızı semaya açıp af dileriz, şüphesiz ki O Rahman’dır Rahim’dir affetmeyi sevendir. Dünyevi isteklerimiz için de Rabbimize dua edebiliriz. Kuraklık dönemlerinde nasıl yağmur duasına çıkıyorsak bir hacet, dilek ve murat durumunda da Allahu Teala’ya dua etmeliyiz. Hacet namazı ve hacet dualarıyla birlikte istekte bulunuruz. Kabul etmek ya da etmemek Allahu Teala’ya kalmıştır. Unutmayın ki bizim adımıza hayır veya şer olabilecek tüm her şeyi Allah bilir ve gözetir. İsyana bulaşmadan sadece O’nun yolunda yürümek zorundayız. İnsan hangi durumun nereye ulaştıracağını tam olarak kestiremez. Bu sebeple “hayırlısı neyse o olsun” demeyi bilmelidir. Musibet çıkacak bir şey için de ısrarcı oluyor olabilirsiniz. Bu sebeple tam bir güvenle Rabbimize sığınmalı ve ne verirse kabul etmeliyiz. Nuh Suresi 10 ve 12. ayette şöyle buyurulur: “Çok affedici olan Rabbinize istigfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; size, mal ve oğullarla yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.” İstigfar edip, dua ederek Rabbimizden gönülden istekte bulunabiliriz.

Birinci hacet duamız şu şekildedir: “Estagfirullah min külli mâ kerihallah, Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbü ileyh.”
Türkçe Meali: “Haram kılıp da yaptığımız ne varsa affet, tekrar harama bulaşmamı engelle. Senden başka ilah yoktur. Sen Hay’sın, Azim’sin, Kayyum’sun. Günahlarımdan pişmanım, yalnızca sana sığınırım.”

Hacetlerimizin gerçekleşmesi için zikir de çekebiliriz. Abdülehak Serhendi hazretleri şöyle buyurmuşlardır: “Yetmiş kere ‘Ya Allah, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Kavi, Ya Kadir’ şeklinde zikir çeken her kimse Allahu Teala O’nun isteklerini kabul eder,  ne dileği varsa gerçekleştirir.” Buradaki en önemli detay 70 kere Ya Allah 70 kere Ya Rahman demek yerine bir bütün şekilde okunmasıdır. Şüphesiz ki müminlerin kalplerinin parlaması için, gönül rahatlığı ve dileklere ulaşmak için yalnızca Allah’ı anmalı ve dileklerimizi O’ndan istemeliyiz.

Duanın kabul olması adına belirli şartlara riayet etmeliyiz. Duanın kabul olacağına dair şüphe taşırsak o duanın kabulü zordur. Dualarınızın kabul olmamasına takılmamalısınız. İsteğinizin gerçekleşmesi yalnızca Allahu Teala’nın “Ol!” demesine bağlıdır. Sizin için hayırlısı neyse onu isteyin. Bir duada takılı kalmak ve dünyevi konularda sürekli aynı şeyleri istemek sizi belaya itebilir. Bu sebeple Allah’tan yalnızca hayırlıysa olmasını niyaz edin. Sürekli hamd edin ve duaya salavatlarla başlayın. Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuşlardır: “Allahü teâlâya günah işlemeyen dille dua edin” tabii ki sordular o dil nasıl bulunacak diye, şöyle cevap verdi: “Birbirinize dua edin! Çünkü ne sen onun, ne de o senin dilinle günah işlemiştir.” Mümin mümin için dua etmeli ve iyi şeyler dilemelidir.

 

1- Hacet Namazı: İmam-ı Şafî (ra)’den bildirilmiştir. Herhangi bir haceti olan kimse abdest alarak iki rekat namaz kılar. Birinci rekatta (1) Fatiha Suresi ve (10) Kâfirun Suresi; İk,nci rekatta (1) Fatiha Suresi ve (10) İhlas Suresi okunur. Selam verdikten sonra secdeye kapanarak aşağıdaki iki duayı da (10)’ar kere okursa ve hacetini dile getirirse Biiznallahi Teâlâ isteğine kavuşur.

“Sübhânallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illâllahü vallahü ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym.”

“Rabbenâ âtinâ fiddünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr.”

 

Dilek Duası – Hacet Duası – Murat Duası

Merhaba değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizler için çok özel bir dua paylaşmak istiyoruz. Özel diyoruz çünkü bu duayı okuyanların dilekleri kabul oluyor. Yani dilek duası kabul oluyor.

Günlük yaşantımızda pek çok dua ediyoruz. Hayatımızda, yaşantımızda ve isteklerimizde elbet de aklımıza takılan, çok istediğimiz detaylar olabiliyor. İşte o tarz detaylar için en önemli duaları bu şekilde sıralayabiliriz değerli arkadaşlar.

Bu duayı okuyun ve bütün dilekleriniz kabul olsun.

Hem hayata dair, hem de insanlara dair pek çok beklentiye mi giriyorsunuz?

Bir yerden beklediğiniz bir şey olmuyor mu?

Ya da benzeri beklentilerinizi en özel şekilde Allah katında istemek mi istiyorsunuz?

O zaman bu dua tam sizin için değerli arkadaşlar. Hem kendi dileğinizi Allah’a arz edin, hem de dileğiniz kabul olsun. Şimdiden Allah kabul etsin dileklerimizle.

 

Dilek duası – Hacet Duası – Murat Duası

Bu yazımızda bahsetmiş olduğumuz dilek duası ya da diğer isimleriyle hacet duası , murat duası açıkça anlatılmaya ve sizler bilgilendirilmeye çalışılmıştır.Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Samsung Galaxy S9 İncelemesi Özellikleri Ve Fiyatı

Amiral gemisi telefon modelleri arasında üst sıralarda yerini alan Samsung Galaxy S9 model telefon, 5,8 …

25 Yorumlar

 • Dilek duası makalesini paylaşanlara teşekkür ediyorum.Sağolun.

 • ücretsiz her türlü sıkıntınızda banada mesaj atabilirsiniz allah dualarınızı kabul etsin

 • Atasever Media

  Güzel paylaşımınız için teşekkürler, yararlı ve doğru bir paylaşım 🙂

 • Dilek duası makalesini çoğu yerde okudum ama böylesi değildi teşekkürler

 • Dilek duasını yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum

 • Başarılı ve bilgilendirici paylaştıklarınızı takip ediyirum yine her zamanki olduğu gibi güzel bir konu hakkinda detaylı bilgileri bizlere aktardınız! Teşekkür ederiz

 • Aydınlatıcı bir yazı olmuş elinize sağlık  dualar bizim için allah'a yakın olma kaynağımız

 • Aydınlatıcı bir yazı olmuş elinize sağlık dualar bizim için Allah’a yakın olma kaynağımız

 • Islam dini ve müslümanlık dini kadar güzel bir din yoktur. Bu konunuz ile ılgili  fikrim çok güzel bir paylaşımi tüm insanlara iletmişsiniz
  Yayın hayatınızda başarılar

 • Resmen bütün duaları listelemişsiniz.
  Paylaştığınız dualar herkesin ilgilenmesi gerekken dualardan. Yararlı bir yazı olmuş. Başarılar.

 • Başarılı ve bilgilendirici paylaştıklarınızı takip ediyirum yine  her zamanki olduğu gibi güzel bir konu hakkinda detaylı bilgileri bizlere aktardınız! Teşekkür ederiz

 • Başarılı ve bilgilendirici paylaştıklarınızı takip ediyirum yine  her zamanki olduğu gibi güzel bir konu hakkinda detaylı bilgileri bizlere aktardınız! Teşekkür ederiz

 • Böyle bir dua aradım ve ulaştım emeğinize sağlık detaylı bir şekilde olması daha iyi olmuş. Yayın hayatınızda başarıları dilerim.

 • Dualar ile ılgili gayet güzel bir paylaşım
  Her namazda mutlaka dua edilmelidir.
  Şüphesi Allah CC. Kudreti çok büyüktür.

 • Allaha dualarımız ile yaklaşmalı ve Allaha sığınmalıyız. Ellerimiz semaya açıp dualarımızı eksik etmemeliyiz
  Güzel paylaşımınız için teşekkürler

 1. Geri Bildirim: Rabbe dua ile bağlanma | Gül İle Bülbül

 2. Geri Bildirim: Dilek İçin Okunacak Dua | Pc Webim

 3. Geri Bildirim: Gençlerin En Çok Merak Ettiği Konular | ModaHayatım

 4. Geri Bildirim: Hayata dair merak edilenler - Aktuel Kadın | Kadın, Diyet, Moda, Güzellik, Sağlıklı Yaşam

 5. Geri Bildirim: Dilek Duası Nedir? - Yenimodeller.net En yeni Giyim ,Dekorasyon ,giyim, aksesuar, takı modelleri

 6. Geri Bildirim: Aradığınız Herşey Bu Sitede Sizleri Bekliyor | haberaksaray.com

 7. Geri Bildirim: Bilgi Edinmek Bu Siteyle Çok Kolay | Kule Haber

 8. Geri Bildirim: Bilgiye Dair Herşey Burada Sizinle - Elsedo

 9. Geri Bildirim: Dilek Duası ve Benzer Pek Çok İçerik Size Özel | Örgü Modelleri, Anlatımlı Örgü Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Learn how your comment data is processed.