Güncellemeler ve Oyun Hakkında

Güncellemeler ve Oyun Hakkında

iOS ve Android cep telefonları için yayımlanan ve yüksek puan alan ve son güncellenmesi ile ortala 4.1 yıldız almıştır.

Yapılan son güncellemelerle oluşan yeni özellikler:

Aracta giderken pokemon go devamlı olarak uyarı vermekteydi. Yolcuyum işaretini tıkladığınızda uyarı vermeyi sonlandırarak oynamaya kaldığınız yerden devam etmektesiniz.
Curveball atış düzenlemeleri yapılmıştır.
Deneyim puanları ve bonus sorunları düzenlendi.
Batarya tasarruf modu etkinleştirilerek kullanıcıların daha fazla zaman oyun içinde kalması sağlanmıştır.
Takım liderlerinin görselliklerinde düzenlemeler yapıldı.
Küçük metinlerle ilgili düzenlemeler yapıldı.

En önemli iki tane özellikle adını beğenmeyenlere ad değiştirme ve diğeri de takip sistemi ile nearby (yakında) ile sightings (görülenler) özellikleri test edilerek kullanıcılara sunulmuştur. Takip sistemleri üzerinde sürekli değişen çalışmalar sürmektedir. Oyun başlarken başlangı. Pokemon karakteri seçmeniz gerekmektedir. Başlangıç seçenekleri arasında Charmander, Bulbasaur, Squirtle karakterleri bulunmaktadır. Bunları yaptıktan sonra pokemonunuz ile telefonunuzdan açılan kamera üzerinden diğer pokemonu yakalamanız gerekmektedir. Bunu da poke topu seçerek pokemon karakterinin üzerine düzgün şekilde fırlatılması şarttır. Pokemon yakalandıktan sonra pokemon hakkında çeşitli bilgiler sizlere verilmektedir.

Boy
Kilo
Tür

Yürümek, gezmek ve kısa mesafelerde farklı pokemonlarla karşılaşmak mümkündür. Pokemon türlerine göre de mesala su türüne aitse deniz kıyısı, göl kenarı gibi yerlerde bulunmaktadır. Toprak türüne ait bir pokemonsa yeşillik alanlarda rastlanabilir. Pokemonların 9 adet yumurtası vardır. Bu yumurtaları coin karşılığında arttırmanız mümkündür. Ayrıca başlangıçta 250 adet pokemon toplayabilirsiniz.
Pokestop: Müze ve heykeller gibi önemli alanlarda pokestop istasyonları bulunmaktadır. Bu alanda pokemon yumurtası ve poke topları çok rahat bulabilirsiniz.
Pokemon Gym (Salon) Bu oyunda Gym adı verilen salonlarda 5. Seviyeye ulaştığınızda açılmaktadır. Salon lideri, üç takım ve üç renkten oluşmaktadır. Burada yapılan mücadelelerin yapıldığı mekânlar olarak tanımlanabilir. Boş bir salonda kendinizi takımın lideri olarak gösterebilirsiniz.

Pokedex

Poke top simgesine tıklandığında Poke dex adı verilen seçeneğine tıkladığınızda bugüne kadar yakalanan pokemonları gösterir. Hangi pokemonun kaç kez görüldüğü, yakalandığı, boy ve kilolarına bakılmaktadır. Pokemon go oyunu ücretsizdir. Fakat kullanıcılar dilerlerse oyun içi satın alımlar yapabilirler. Poke top, yumurta, coin itemlere ulaşılabilir.

Pokemon Go Plus

Oyunun daha verimli olması için bir ek cihaz sayesinde bileklik üzerinden ya da çanta gibi bir yere de koyabilirsiniz. Bluetooth vasıtasıyla çalışan cihazın google maps işaretleyicisi ve led birimleri ile önemli olayları oyunculara bildirim olarak yansıtmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. pokemon-go Güncellemeler ve Oyun Hakkında için yorumda bulun

    Güncellemeler ve Oyun Hakkında için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güncellemeler ve Oyun Hakkında için ilk yorumu yapabilirsin.