GTA 5 Çıkmadan Rekor Yaptı!

Bildiğiniz üzre GTA 5 bu salı günü piyasaya sunulacak. Herkes bu oyunu heyecanla bekliyor fakat daha oyun çıkmadan kendi rekorunu bile kırmış durumda. Neymiş bu rekor bakalım..

GTA 5 duyurulduğundan bu yana piyasada takipçilerinden oldukça ilgi görmüştü. Oyun duyurulduğunda verilen tarih nitekim ki aksadı ve 4 ay ileriye alınmıştı. Bu süre geçmek bilmiyor gibi gelse de artık GTA V 17 Eylül’de raflarda ki yerini alacak.

GTA 5’in yapımında harcanan bütçe devasa boyutlarda. Tamı tamına 170 milyon sterlin. Hemen hemen 267 milyon dolara denk geliyor. Tüm zamanların en pahalı oyunu olarak işlenen GTA 5’e küçük bir kıyaslama yapmak gerekirse, şuana kadar en büyük bütçeli üretilmiş filmi 300 milyon dolarla Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu geliyor. GTA 5’ten önce kayıtlara geçen en pahalı oyun ise 200 milyon dolarlık bütçesiyle Star Wars: The Old Republic’ti. Oyunu kendi serileri ile kıyasladığımızda, GTA 4’ün bütçesi 100 milyon doların altında idi.

RockStar şirketinin bu oyun için büyük bir sermaye ve emek harcadığ âşikar. Oyunun ilk yıl satışlarından beklenen gelir ise 1 milyar sterlin yani 1.57 milyar dolara denk geliyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gta_5_geli GTA 5 Çıkmadan Rekor Yaptı! için yorumda bulun

    GTA 5 Çıkmadan Rekor Yaptı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GTA 5 Çıkmadan Rekor Yaptı! için ilk yorumu yapabilirsin.