Göz Sulanması

İnsan sağlığı, şüphesiz ki birey için paha biçilmez bir nimettir. Özellikle sağlığın değeri, genellikle herhangi bir organımız zedelendiğinde veya herhangi bir hastalığa yakalanıldığında çok daha iyi anlaşılır. Göz sulanması da, her ne kadar kalıcı ve riskli bir hastalık olmasa da zaman zaman kişileri gerçekten çok büyük bir derecede rahatsız edebilmektedir. Bu sorunu doktorda çözmek istemeyen kişiler de doğal olarak çözüm yolunu sanal doktor, yani internette arıyorlar.

Göz sulanması önemli midir ?

Genellikle büyük bir anlam taşımayan göz sulanmaları, küçük bir oran da olsa ciddi hastalıklara bir işaret olabilir. Bu yüzden kesinlikle uzman bir doktora görünmekte fayda var, ancak eğer siz hastalığınızın ciddi olmadığını ve çok sık belirmediğini düşünüyorsanız bu konumuz sizin için kesinlikle faydalı olacaktır. Göz yaşları, genellikle kötü yorumlansa da insan varlığının devam edebilmesi ve göz sağlığı için oldukça önemlidir. Gözün sulanması ile birlikte, göz içerisindeki yabancı cisimler bu sıvı sayesinde gözden uzaklaştırılır. Ayrıca yine bu sıvı, göz yağımızın sıvı bir biçimde bulunmasını, bu şekilde gözümüzün daha rahat hareket etmesini sağlar. Zira bu durumun kesinlikle olumlu ve pozitif olduğu söylenemez. Çünkü bazı kişilerde göz sulanması, oldukça fazla bir şekilde görülür.

Göz sulanmasının sebepleri nelerdir ?

Göz sulanması dendiği zaman akla gelen ilk madde alerjilerdir. Herhangi bir mevsime veya canlıya alerjisi olan insanlar, bu belirti ile karşılaşabilirler. Diğer bir madde de kullanılan ilaçlar. İlaçlar, insan sağlığını mikroorganizmalardan korumak amacıyla geliştirilmiş kimyasal maddelerdir ve vücuda pek bir yararı olduğu söylenemez. Göz sulanması da, bu ilaçların yan etkilerinden olabilir.

Göz sulanması durumunda ne yapmalıyız ?

Bu durumlar, geçici durumlardır ve tedavisi için tıbbi bir müdahale henüz yoktur. Bunlara ek olarak enfoksiyon kapmış ve gözleriniz bu yüzden sulanıyor olabilir. Öyle ki bu durum gerçekten gözler için oldukça zararlı olabilir. Gözlere giren zararlı mikroplar, gözünüzün bağışıklık sistemine zarar vererek gözyaşı sisteminizi bozar. Bu nedenle de gözyaşlarınız normal bir sıklıkla değil, aksine ya az ya da çok gelmeye başlar. Bu durumu çözmek için kesinlikle bir doktora başvurmalısınız. Doktorunuzun verdiği göz damlasını belirli periyotlarla kullanarak bu hastalığınızı atlatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. goz-sulanmasi Göz Sulanması için yorumda bulun

    Göz Sulanması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Sulanması için ilk yorumu yapabilirsin.