Göz Kanlaması Bitkisel Yollarla Nasıl Geçer? 

Bireylerin gözde oluşan kanlanmanın sebebini bulup tespit etmesi tedavinin en önemli önceliği ve payıdır. Uykusuzluğun ve göz yorgunluğunun kanlanmaya sebep olabileceği gibi görme bozuklukları ve kayıpları da buna sebep olabilir. Görme bozukları ve kayıplarında bitkisel tedavi yöntemleri değil de cerrahi tıbbi yöntemler tercih edilmesi uygun olanıdır.

Göz ağrısının, kanlanmasının tedavi edilmesi için uygulanabilecek bitkisel ve doğal birçok tedavi yöntemi vardır. Ağrıyan, kanlanan gözlerin evde tedavi edilmesinde etkili yöntemlerden biri soğuk su ile yapılandır. Ellerin soğuk suda ıslatılıp parmak uçlarıyla göze doğru sıçratılmasıyla uygulanır. Ve ya buz kalıpları temiz bir bezin ya da havlunun içine konulup gözün üstünden bekletilmesiyle uygulanabilir. Yalnızca çok uzun süre bekletilmemesi önemlidir. Ağrı ve kanlanma yerini görme kaybına bırakır aksi takdirde. Buz kalıpları elde yoksa eğer yerine dondurulmuş gıdalarda gözün üzerine konulabilir. Ayrıca salatalık dilimleri de vücutta soğutma etkisi yarattığı için gözdeki rahatsızlıklara iyi gelecektir. Salatalık gözü hem kimyasallara karşı korur hem de gözdeki rahatsızlıkları giderir dinlenmeyi sağlar. Salatalık dilimleri direkt gözün üzerine konulabileceği gibi çok soğuk suda 10 dakika bekletilip göz üzerine konulabilir.

Alternatif tıpta birçok alanda kullanılan aloe vera gözlerdeki kanlanmalarda ve ağrılarda da oldukça işe yarayan bir bitki türüdür. Bu bitkinin meyvesinin suyunu elde edip bu suyu göz üzerinde kullanmak da oldukça etkili bir yöntemdir. Soğuk su ile karıştıralarak pamuk ile göze uygulanması tavsiye edilir. Göz sorunlarının temel ilaçlarından biri de Hint yağıdır. Hint yağından göze bir damlalık yardımı ile 1-2 damla damlatılması yeterlidir. Bir bardak kaynamış suyun içine bırakılan bir tatlı kaşığı kurumuş papatya yapraklarıyla demlenmiş olan suyun özünün gözlere sürülmesi de gözleri oldukça dinlendirir. Gözleri dinlendirip, gözlerin ağrısını giderecek yöntemlerden bir başkası da poşet çaylardır. Poşet çayın kaynar suda demleyip beklemeye bırakılmasından sonra sudan çıkarılması gerekir. Sudan çıkarılan poşet çaylar soğuduktan sonra gözün üstüne bırakılır. Gözdeki birçok rahatsızlığın tedavisi için de halk arasında sıkça kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. goz-kanlanmasi-bitkisel-yollarla-nasil-gecer Göz Kanlaması Bitkisel Yollarla Nasıl Geçer?  için yorumda bulun

    Göz Kanlaması Bitkisel Yollarla Nasıl Geçer?  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Kanlaması Bitkisel Yollarla Nasıl Geçer?  için ilk yorumu yapabilirsin.