Google Play Store’a Uygulama Eklemek

 

Google Play Store’a Nasıl Uygulama Eklenir ?

 

Google Play mağazalarında yer almak için sizler de harekete geçebilirsiniz… Uygulamamız hazır fakat nasıl yayınlayacağız?

Google Play Developer Console ile birlikte bunu kolayca yapabiliyoruz ve dilerseniz adım adım hep birlikte göz atalım…

 

  • Öncelikle play store’a kayıt oluyor ve bir hesap açıyoruz. Senelik 25 dolar ödememiz gerektiğini de belirtmekte fayda var.
  • Yeni uygulamalar butonuna tıklıyoruz.
  • Yükle butonuna basıyor ve uygulamamızın dil ve başlığını ekleyerek devam ediyoruz.
  • Eğer uygulamamız hazırsa direkt olarak apk şeklinde yayınlayabiliyoruz ancak henüz hazırlıkları tamamlamadıysak beta şeklinde yükleme yapabiliriz ve kullanıcılar uygulamanın bir kısmını görebilir.
  • Ekran görüntüsünde nasıl bir şablonun yer alması gerektiğini seçiyor ve devam ediyoruz.
  • Bu işlemi de tamamladıktan sonra sol frame’de yer alan fiyatlandırmayı seçiyor ve bir fiyat belirliyoruz.
  • Bu sürece gelirken elbette birtakım bilgiler e girmeniz gerekiyor ve zaten uygulama yükle ekranında girmeniz gereken bilgiler ve basit bir forma da karşınıza çıkıyor. Eğer işlemin tamam olduğunu düşünüyor ve herhangi bir ekleme yapmayacağınızı düşünüyorsanız uygulamanızı yayınlayabilirsiniz ancak düzenleme yapacaksanız taslak olarak kaydedebilir ve beklemeye alabilirsiniz.

 

 

Uygulama eklemek gerçekten çok basit ve üstelik hazırladığınız işe güveniyorsanız elde edeceğiniz gelir de gerçekten muazzam rakamlara tekabül edebiliyor. Bu konuda iyi olduğunuzu düşünüyorsanız sizler de harekete geçebilirsiniz ve popüler bir uygulama ile birlikte gelir elde edebilirsiniz. An itibarıyla çok sayıda yatırımcı da bu piyasada yerini almaya devam ediyor ve hazırladıkları uygulamalar ile birlikte para kazanmaya devam ediyorlar. Günümüz teknoloji dünyasında sizler de yerinizi alarak çalışmalarınızı ücretli olarak insanlarla paylaşabilirsiniz. Kitap, oyun, program ve çok daha fazla alternatif de bu aşamada karşınıza çıkıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. google-play-store-uygulama-eklemek Google Play Store’a Uygulama Eklemek için yorumda bulun

    Google Play Store’a Uygulama Eklemek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Play Store’a Uygulama Eklemek için ilk yorumu yapabilirsin.