Göbek Yağlarını Eritme Hareketleri Nelerdir?

Göbek Yağlarını Eritme Hareketleri Nelerdir?

Yazın kapıya dayanması herkesin fazla kilolarından kurtulmak istemesinin de önünü açtı. Kimse tatilde estetikten yoksun ve göbekli olmak istemiyor. Buda sene boyunca aldığınız kiloları geri vermekle mümkün anca. Aldığınız kiloları kısa sürede nasıl verirsiniz? Bunun için öncelikli olarak dikkatli beslenmeniz gerekir. Yani yediğiniz besinlerden aldığınız kaloriler yüksek oldukça bu kiloları verme imkânınız yoktur. Sonrasında da bol hareket etmelisiniz. Böylece yağ yakımını hızlandıracak ve daha kolay kilo vereceksiniz. Bu hususta dikkat etmeniz gereken yaptığınız hareketlerdir. Yani yağlanma genel olarak göbek ve çevresinde olduğu için yapacağınız hareketler bu bölgeyi çalıştırmalıdır. Aksi halde kilo veremezsiniz. Yaza formda ve fit olarak girmek isteyen siz değerli okurlarımız için göbek yağlarını eritme hareketleri derledik.

Göbek yağlarınızdan kurtulmak için yapabileceğiniz ilk hareket mekiğe oldukça benzeyen ters crunch. Bu hareket yağ yakımınızı oldukça hızlandıracaktır. Bu hareketi yapmak için öncelikle düz bir zemine sırt üstü yatmalısınız. Bacaklarınızı karnınızla doksan derece açı yapacak şekilde kaldırmalı ve dizinizden bükmelisiniz. Kısacası bir yere oturuyormuş gibi bir pozisyon almasınız. Bu işlemi yaptıktan sonra dizlerinizi alnınıza doğru olabildiğince çekin ve geri bırakın. Bu işlemi 20 – 25 adet kadar tekrarlayın. Hareketi yaptıkça dizlerinizi alnınıza değdirmek konusunda zorlayabilirsiniz.

Göbek bölgesindeki yağlanmayı azaltmak için yapabileceğiniz başka bir hareketi daha sizlere sunacağız. Ancak bu hareket karın kaslarınızı çok daha hızlı çalıştıracağından ilk zamanlarda bu hareketin periyodunu düşük tutmanız gerekmektedir. Göbek yağlarını eritmek için son derece makul bir harekettir. Öncelikle sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı dik bir konuma getirin. Sonrasında kalçanızı yerden 10-15 cm havaya kalkacak şekilde kendinizi kaldırın bu şekilde 15 – 20 adetlik setler halinde size uygun sayıda yapın.

Göbek yağlarını eriten hareketler arasında şimdi sunacağım hareket de karın bölgenizin yan kısmını çalıştırarak oralardaki yağlanmayı azaltacak. Öncelikli olarak dik bir şekilde ayakta durun iki elinizi yana doğru açın ve sağa sola olabildiğince eğilin. Bu hareketi 15 – 20 adetlik setler halinde tekrarlayın.

Vücut durumunuza göre hareketlerin sayısını kendiniz belirleyin ve yaza formda ve dinç girin.

Göbek Yağlarını Eritme Hareketleri Resimleri

gobek-yaglarini-eritme-hareketleri-5 gobek-yaglarini-eritme-hareketleri-3 gobek-yaglarini-eritme-hareketleri-2 gobek-yaglarini-eritme-hareketleri-1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. gobek-yaglarini-eritme-hareketleri-4 Göbek Yağlarını Eritme Hareketleri Nelerdir? için yorumda bulun

    Göbek Yağlarını Eritme Hareketleri Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göbek Yağlarını Eritme Hareketleri Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.