Göbek Yağlarını Eriten Besinler Nelerdir?

Göbek Yağlarını Eriten Besinler Nelerdir?

Yaz ayı geldi ve tatil sezonu da açılmak üzere. Kadın erkek demeden herkesin istediği tek şey yaza fit ve formda girmek. Ancak kış boyu alınan kiloların verilmesi için spor bile yetmemektedir. Bunun için dengeli beslenmekte gereklidir. Amerikalı bilim insanları yaptıkları araştırmalarda bazı besin türlerinin yağ yakımında çok daha hızlı olduğunu görmüş. Özellikle fit olmasına dikkat edilen göbek bölgesindeki yağları birazdan sıralayacağımız besinlerle beslenerek yakmanız mümkün.

Göbek yağlarını eriten besinler sıralamasının ilki soğuk patatestir. Soğuk patates oldukça fazla lif içerir bu liflerde açlık hissine karşı etkili olan hormonların üretilmesini hızlandırır. Bir nevi metabolizma kendini kandırarak kilo verir.

Göbekteki yağla savaşma konusunda etkili başka bir besinde elma sirkesidir. Her ne kadar oldukça rahatsız edici bir kokusu olsa da elma sirkesi yağ depolanmasını engeller ve yağın yakılmasını sağlar. Ağır kokusundan sade tüketmek zor olduğu için salatalarda ve pişmiş balıkta elma sirkesi kullanmanız tüketiminizi rahatlatacaktır.

41827_cover

Sıradaki önerimiz besinden ziyade bir bitki yağı. İnsan metabolizmasına girdikten sonra göbek yağlarını eriten bitki yağı diğer besinlere göre çok daha fazla etkili. Peki, bu yağın adı nedir? Bu yağ aspit yağıdır. Aspit yağı salataya ve tadını bozmayacak yemeklere eklenerek tüketilmelidir. Aspit yağının faydası ise içeriğinde bulunan asitlerden gelir. Bu asitler sayesinde metabolizma hızlı çalışır ve depolanmış yağ yakımı çok daha hızlı gerçekleşir.

Her ne kadar yağlı bir besin olarak bilinse de az miktarda tüketildiğinde ay çekirdeği son derece yağ yakımında etkilidir. Yemeklere bir avuç katarsanız ay çekirdeği içerdiği tekil doymamış yağ sayesinde özellikle göbek bölgesindeki yağların yakımını oldukça hızlandırır.

Göbek yağlarını eritmek için kullanabileceğiniz başka bir besinde siyah fasulyedir. Protein ve lif içeriği bakımından oldukça zengin olan siyah fasulye tüketmek yağın depolanmasına karşı etkilidir. Ayrıca siyah fasulye tüketimi açlık hissini de azaltarak hızlı doymanızı ve az yemenizi sağlar.

Sizde yaza formda girmek istiyorsanız bu besinlerden tüketin ve aşırı yememeye özen gösterin aksi halde göbeğinizin sarkması kesindir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Göbek-yağlarından-kurtulma Göbek Yağlarını Eriten Besinler Nelerdir? için yorumda bulun

    Göbek Yağlarını Eriten Besinler Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göbek Yağlarını Eriten Besinler Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.