Göbek Yağlarımı Nasıl Eritirim?

Göbek Yağlarımı Nasıl Eritirim?

Göbek yağları, görünümüne önem veren insanların fazlasıyla muzdarip olduğu bir konudur. Peki göbek yağlarını eritmek için neler yapmak gerekir?

Halk arasında “Türk kası” olarak yorumlanan göbek bağları, genellikle erkeklerde görünen bir kilo alma şeklidir. Lakin, göbek ve bel çevresi hem erkeklerde hem de bayanlarda kilo verilmesi en zor bölgedir.

Göbek yağlarından kurtulmak, sizin için özenle hazırladığımız liste sayesinde artık hayal değil. Bu yağlardan kurtulmak sadece görünüm için değil, aynı zamanda sağlıklı bir hayat sürebilmeniz için de fazlasıyla önemlidir.

Göbek yağlarınızı eritmenin en hızlı yöntemi bir diyetisyen hekim ile çalışmak olsa da, henüz buna ayıracak bir bütçeye sahip değilseniz bizim tavsiyelerimiz ile işe başlayabilirsiniz!

  • Şekeri hayatınızdan çıkartın!

Mesela artık çayı şekersiz için. Pasta, kek, börek, türevi yiyeceklerden olabildiğince uzak durun. Kahvenizi de şekersiz için. Kola, fanta gibi asitli içecekleri hayatınızdan tamamen çıkartın. Hazır gıda yerine ev yapımı yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Ambalajlı bir içecek tüketeceğiniz zaman, üzerinde mutlaka %100 doğal yazanları tüketin, diğer tüm ambalajlı içeceklerden uzak durun.

  • Daha fazla protein, daha az göbek yağı!

Vücudunuza alacağınız daha fazla protein, vücudunuzdaki yağları yakarak sizi tok hissettireceği için göbek yağlarından kurtulma aşamalarında oldukça önemlidir. Proteinli yiyecekler ile beslenmeniz, vücudunuza alacağınız besin oranını %60 oranında azaltırken, yağlarınızı yakarak kendinizi tok hissetmenize yardımcı olacaktır.

  • Karbonhidratı unutun!

Tükettiğiniz gıdalar yüzünden aldığınız karbonhidratlar, hızlı kilo almanıza sebep olacağı gibi kilo vermenizi de engelleyecektir. Bu yüzden hayatınızdan karbonhidratı tamamen çıkartamazsanız bile karbonhidratlı yiyeceklerden mümkün oldukça uzak durun!

  • Lifli besinler ile arkadaş olun!

Bitkisel gıdalar tüketmek, sindirim sisteminizi daha hızlı çalıştıracağı için oldukça önemlidir. Sindirim sisteminin daha fazla çalışması, vücudunuza giren besinlerin büyük kısmının depolanma yerine tüketilmesini sağlayacağı için göbeğinizdeki yağlardan kurtulmak amacıyla büyük bir adım atmış olursunuz.

  • Mümkünse spor yapın, değilse hareket edin!

Sadece göbeğiniz yerine tüm vücudunuza odaklı hareketler yardımıyla egzersizler yaparsanız, vücudunuzun farklı bölgelerinde tüketeceğiniz yağ miktarları ister istemez göbek bölgenizi de etkileyecektir.

  • En zor kısma geldik. Dürüst olun!

Evet, kendinize karşı dürüst olun. Hangi yemekten kaç kaşık, kaç tabak yediğinizi düzenli bir şekilde not edin. Bu sayede kendinize ara ara ödüllendirmeler yapabileceğiniz gibi genellikle karbonhidrat yerine lifli doğal besinler tüketmek aklınıza daha sık gelecektir.

Göbek yağlarımı nasıl eritebilirim derseniz işte bu konuda diğer makalelerimizi de okuyabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. gobek-yaglarini-eritmek Göbek Yağlarımı Nasıl Eritirim? için yorumda bulun

    Göbek Yağlarımı Nasıl Eritirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göbek Yağlarımı Nasıl Eritirim? için ilk yorumu yapabilirsin.