Girişimcilerde Olması Gerken 5 Özellik

Girişimcilerde Olması Gerken 5 Özellik

İşi biraz farklı bir yönünden ele alacağız ve başarılı girişimcilerin mutlaka yaptıkları bazı özellikleri bir araya getireceiz. Çalışmanın yanı sıra bazen öyle şeyler başarıya etki edebilir ki bir girişimci için o şeyler artık vazgeçilmezdir.

 1.Değişik Keşifleris-hayati-degisik-kesifler

Başarılı girişimciler tek bir şey odaklanıp kalmazlar. Bazı saatlerde her şeyden uzak tamamen yeni şeylere vakit ayırmak onlar için büyük bir keyiftir. Kısa seyahatler, workshoplar ve daha birçok farklı deneyim girişimcileri sosyal ve zihin olarak da güçlü kalmalarını sağlarlar. Bu da şüphesiz çalışmalarına olumlu yansır.

 

 

 

2.Klişe Olmamakgirisimcinin-ozellikleri

Kendilerini tekrar etmezler. Bir girişimci için bu çok önemli ve kıymetlidir. Yeni ve değişim kelimeleri onlar için hayati önem taşımaktadır. Bu durumda aynı şeyleri farklı yollarla yapmayı severler ve denemekten geri durmazlar. Yeni arkadaşlar, yeni hobiler, yeni uğraşlar bu zenginliğin devamlılığını sağlamak son derece önemlidir. Sürekli kendine yatırım yapan ve birşeyler katan bir beyinden çıkan fikirlerin kalitesi sizce nasıl olabilir?

 

3.Toplum Yararına Çalışmakgirisimcinin-ozelligi

Her zaman iş ve para düşünülemez değil mi ya da sadece kendinize ve sevdiklerinize vakit ayıramazsınız. Çünkü toplumda ilgi bekleyen ve sesinin duyulmasını isteyenler var. Ve girişimci toplumuna karşı sorumludur. Birçok organizasyonda sadece maddi olarak değil o organizasyonla kaliteli zaman geçiren girişimci önemli bir şeyi halletmiş olur. Bu şeyin adı birçok farklı anlamda adlandıralabilir ancak kafanızı kaldırın ve etrafınıza bakın örnek aldığınız başarılı girişimcilerin gülümseyen suratlarını yalnzıca bazı organizasyonlarda görebilirsiniz.

4.Hayat Boyu Eğitimhayat-boyu-egitim

Kimisi üniversiteyi yarıda bırakmıştır. Kimisi iki üç tane bitirmiştir. Farklı girişimci hikayeleri var ancak şu bir gerçektir ki girişimciler meraklıdır ve farklı alanlarda sürekli kendlilerini geliştirmeyi hedeflerler. Bu da hayat boyu öğrenme disiplini ile olabilir. Okumayı sevmeyen, öğrenmeyi sevmeyen bir girişimci kendini zirveye taşıyamaz. Sevdiği ve merak ettiği alanlar yaratan ve yıllar boyu bu alışkanlığı değişmeyen girişimciler hayatımıza da girişimleriyle renk katanlardır.

5.Aile Önemlidirgirisimci-ve-aile

Girişimci çok çalışıyorum diye ailesini ihmal edemez. Bahanelerin ardına saklanamaz. Elbette farklı dönemlerde çoğu zaman iş arkadaşlarınızı ailenizden çok görürsünüz ancak sorumluluklarınızı ve sevgi bağınızı daima onlara göstermelisiniz. Bu sizin ruhsal açıdan gücünüzü ve yıpranma oranınızı etkileyecektir. Ailesine önem vermeyen ya da geri plana atan bir girişimci başarılı olabilir mi? Olsa bile bir şeyler her zaman eksik kalacaktır. Günümüzde büyük ve başarılı girişimcilerin çoğu aile konusunda özellikle yeni girişimci adaylarına çok önemli tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Onların geri gidecek bir zaman dilimi yok ama siz eğer başındaysanız işleri en başından yolunda tutmada ciddi bir avantaj sahibisiniz demektir. Ailenizle vakit geçirin en zor zamanda işlerin en ters gittiği zamanda sıcak bir gülümseme ve samimi bir destek size ihtiyacınız olan motivasyonu verecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. girisimcinin-ozelligi Girişimcilerde Olması Gerken 5 Özellik için yorumda bulun

    Girişimcilerde Olması Gerken 5 Özellik için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Girişimcilerde Olması Gerken 5 Özellik için ilk yorumu yapabilirsin.