Geri Çekme Yöntemi İle Korunulabilinir Mi

Geri çekilme yöntemi ile hamile kalabilir miyim? Kısa cevap evet, bu mümkündür. Geri çekilme yöntemi olarak adlandırılan bu yöntem, gebeliği önlemenin güvenilir bir yolu değildir. Ancak hiçbir şey yapmaktan daha iyi sonuç verir. Hamileliğin gerçekleşmesinde sakınca olan bazı çiftler için bir seçenek olabilir.

Bu yöntem nasıl çalışır?

Erkek, penisini boşalmadan önce kadının vajinasından çıkarır, böylece daha az sperm içeri girer. Fakat göründüğü kadar kolay değildir. Bir erkeğin zamana göre çok fazla kontrolü gerekir. Orgazm yakın olduğunda hissedecekleri yüzünden zamanında çekilmez ise işe yaramaz.

İşte daha iyi korunmak için bazı ipuçları:

  • Bir sperm öldürücü kullanın.
  • Hamile olma olasılığınızın en yüksek olduğu günlerde çekilmeye güvenmeyin. Yumurtlama takvimi ile en güvendiği günleri takip edebilirsiniz.
  • Eşinizin erkenden başlangıç yapmış olabilmesi ihtimaline karşı spermi temizlemek için cinsel ilişki öncesi idrarını yapmasını sağlayın.
  • Eşiniz dışarıya boşaldığında, üst bacaklarınızda veya kasığınıza sıvı teması olmadığından emin olun. Cildinizdeki sperm vajinanızın içinde çalışabilir.

Ne kadar etkili?

İstenilen zamanda hamile kalanlar her seferinde her şeyi doğru yapanlardan sadece % 4’ü. Ancak çoğu çiftler mükemmel bir şekilde bunu yapmazlar. Bu vakalarda, bu yöntemi kullanan çiftlerin yaklaşık% 25’i hamile kalır. Buna karşılık, prezervatif kullanan çiftlerin yaklaşık % 18’i hamile kalıyor. Şansa bırakan çiftler için bu oran% 85’e kadar çıkıyor.

Sizin için uygun mu?

Gerçekten hamile kalmak istemiyorsanız çekime veya doğum kontrolü güvenilir bir yöntem değildir. Bu sizi cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumak için hiçbir şey yapmaz. Eşinizden bir şeyler kapmanız için herhangi bir riskiniz varsa bu iyi bir seçenek değildir.

Ancak sürpriz bir gebeliği kabul edebilecek olan çiftler için geri çekme yönteminin faydaları vardır. Bu ücretsiz ve kullanışlıdır. Hiçbir yan etkisi yoktur ve bir doktora görünmeniz veya reçeteniz olması gerekmez.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. geri-cekilme-yontemi Geri Çekme Yöntemi İle Korunulabilinir Mi için yorumda bulun

    Geri Çekme Yöntemi İle Korunulabilinir Mi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Geri Çekme Yöntemi İle Korunulabilinir Mi için ilk yorumu yapabilirsin.