General Mobile Android USB Sürücüleri(Driver)

General Mobil markalı telefonlar, bilgisayar üzerine bağlandıkları durumunda dosya transferi için PC ve telefonlardan sürücülerin yüklenmesini isteyebilirler.

General Mobil markalı akıllı telefonlar, bilgisayar üzerine bağlandıkları durumunda dosya alıverişi yapabilmeleri için bilgisayar ve telefonlardan bazı sürücülerin yüklenmesini isteyebilirler. Bilgisayarda gerekli olan Driver sürücülerin bulunmaması durumunda dosya transferine izin vermeyen General Mobile, dosya aktarımlarını güvenli olarak sürdürülmesi için bu gibi önlemler almak durumunda kalmıştır.  USB Sürücüleri bulma konusunda sıkıntı yaşayan kişiler için bu yazımızda sürücülerin nasıl kurulacağı ve aktif edileceğinden bahsedeceğiz.

Yapılacak İşlemler

Yazımızın sonunda bulunan linklerden General Mobile telefonların neredeyse hepsinde geçerli olan sürücüyü bilgisayarımıza indiriyoruz. Sürücü başta Discovery olmak üzere birçok cihaz için geçerli olmasına rağmen hata verirse bize yorum üzerinden belirtin. Bilgisayara ZİP uzantılı olarak inen sürücüleri boş bir klasör içerisine çıkarın. Bu işlemin yapılması ile beraber bilgisayarda General Mobile markasına ait kurulu olan tüm yazılım ve programları kaldırın. Kaldırma işlemlerinin tamamlanması ile birlikte bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar yeniden başlarken bu esnada Telefonun Ayarlar bölümüne girerek Geliştirme bölümünden USB Hata Ayıklama bölümünü aktif hale getirin. USB kablo aracılığı ile telefon ile bilgisayar bağlantısı kurarak sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Bu esnada sürücü yükleme sistemi hata vereceğinden işlemlerin olumsuz yürüdüğünü düşünmeyin, her şey normal gitmekte.  Bu bölüm ile ilgili son işlem bilgisayar üzerinde yürütülmekte olup masaüstünde bulunan “Bilgisayarım” simgesine sağ tık yapılıp “Aygıt Yöneticisi” bölümüne gidilerek tamamlanmaktadır.

Aygıt yöneticisi bölümünde resimde de görüldüğü üzere “Other Devices” bölümünde akıllı telefonun model ismi yer alacak şekilde sürücüsünün eksik olduğunu belirten uyarı görülecektir. Ünlem işareti bulunan bölüme sağ tık yaparak seçilecek “Sürücüyü Güncelleştir” bölümüne tıklayarak güncelleştirmeleri manuel olarak nereden yükleyeceğimiz ile ilgili bölüm gelecektir. Bu bölüm ile ilgili ayrıntıları paragraf sonunda ekleyeceğimiz görsellerde detaylandırmaya çalışacağız.  Güncelleştirmeler için gerekli olan dosyaları soracak olan aşamada önceden indirdiğimiz sürücü dosyalarını ekleyerek program yükler gibi aşamaları uygulayarak işlemleri sona erdirin.

Gerekli yükleme işlemlerinin tamamlanması durumunda telefonunuzdan USB bağlantısını kesip yeniden bağlayınız. Güncelleştirme işleminin ardından artık cihazınızdan bilgisayar bağlantısını kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. General Mobile Android USB Sürücüleri(Driver) için yorumda bulun

    General Mobile Android USB Sürücüleri(Driver) için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak General Mobile Android USB Sürücüleri(Driver) için ilk yorumu yapabilirsin.