Genç Odaları Dekorasyonunda Renk Seçimi   

Kişisel zevklere ve tercihlere göre değişebilecek olsa da her tarzın bir rengi vardır diyebiliriz. Dekorasyon için renk tercihleri yaparken gencin nelerden hoşlandığı, genel zevkleri dikkate alınmalıdır.

Cıvıl cıvıl hareketli bir kişiliği olan gencin ruhuna hitap eden renkler arasında mavi, yeşil, pembe, kırmızı ve bu gibi canlı renklerle birlikte bu renklerin diğer tonları kullanılır. Aynı şekilde fazla sakin bir yapıda olan, göz karmaşasından hoşlanmayan gençlerin renk tercihi de daha pastel ve açık renkler olabilir.

Genç odalarının dekorasyonunda renk seçiminde kişiliğin etkili olduğu gibi cinsiyetinde etkili olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Her ne kadar renklerin cinsiyeti yoktur denilse de bireylerin tercihlerinde renk seçimlerinin toplumun belirlediği şekle yöneldiği gözle görülecek şekilde ortadadır.

Bu arada tutulan takımların renklerinin de genç odaları dekorasyonunda takımın renklerine göre tercih edilmesi olası bir durumdur. Odanın, dekorasyonunun genel havasında gencin tuttuğu takımın izlerinin olması muhtemeldir. Ve bu genci oldukça mutlu edebilir.

Gökyüzünden, güneşten, çiçekten, böcekten, denizden ve doğadan huzur enerjisi alan bir gencin oda dekorasyonunda da maviye ve yeşile yönelmesi beklenilebilir. Aynı şekilde geceden, aydan, yıldızlardan huzur enerjisi alan kişinin de siyaha, griye yönelmesi, odanın genel havasında geceyi karanlığı hissettirmesi beklenilir. Topraktan, kahveden, sakinlikten, vanilya kokularından huzur bulan gencin de oda dekorasyonunda kahve, krem gibi dingin renkleri kullanması beklenilir.
Kişilik tarza, tarz da renklere yansır diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. genc-odasi-dekorasyonunda-renk-secimi Genç Odaları Dekorasyonunda Renk Seçimi    için yorumda bulun

    Genç Odaları Dekorasyonunda Renk Seçimi    için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Genç Odaları Dekorasyonunda Renk Seçimi    için ilk yorumu yapabilirsin.